Manchester United srušio Chelsea na Stamford Bridgeu: Vragovima bilo dovoljno 15 minuta da riješe susret

Engleski FA Cup

velj 18, 2019

Screenshot: YouTube

U drugom poluvremenu je Chelsea imao 70% posjeda lopte i nije uspio napraviti apsolutno ništa.

Nastavlja se agonija Chelsea protiv Manchestera. Ovog puta nisu izgubili od Cityja, nisu poraženi s visokih 6:0, ali su večeras ispali u osmini finala FA Cupa od Manchester Uniteda izgubivši 0:2 na Stamford Bridgeu.

Bio je Chelsea konkretniji u lošem početku susreta. Iako je bilo par prilika s obje strane, kao prva najbolja se nameće ona Higuaina u 17. minuti. Azpilicueta je ubacio s desne strane, a argentinski napadač dobro pucao glavom s nekih 11 metara, ali na njegovu žalost pored gola.

I poslije toga imao je Chelsea neznatan posjed lopte, ali u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena United ih je uništio. U 31. minuti preporođeni Pogba ubacuje, a omaleni Herrera se sjajno ubacuje ispred Alonsa i lagano glavom zabija za 0:1.

Prije odlaska na odmor Paul Pogba nakon asistencije upisuje i pogodak. Rashford je ubacio s desne strane, obrana Chelsea je ponovno očajna u skoku, a francuski veznjak glavom zabija za 0:2. Mogao je i Arrizabalaga bolje intervenirati, ali već je i u prijašnjim utakmicama pokazao kako ne vrijedi 70 milijuna eura.

Pogba je tako u 12 utakmica otkako je došao Ole Gunnar Solskjaer kod 14 golova sudjelovao, što zabijanjem, što asistencijama.

U drugom poluvremenu je Chelsea imao 70% posjeda lopte i nije uspio napraviti apsolutno ništa. Niti jednu jedinu ozbiljniju priliku. Takvu igru navijači su opravdano izviždali, a fanovi Uniteda su im pjevali da vrate Mourinha.

Na kraju je završilo 0:2, a trener Chelsea Maurizio Sarri ima mora dobro razmisliti o svojoj taktici ukoliko ne želi prerano napustiti londonski klub. Mateo Kovačić je odigrao nevidljivih 70 minuta.

Article_Bottom_970x250