Manchester United razbio Newcastle: Solskjaerovi klinci bili u prvom planu

Piše D  /  26.12.2019., 08:12h

Dva gola postigao je Anthony Martial, te po jedan Mason Greenwood i Marcus Rashford i Crveni vragovi su skočili na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

United je tako brzo zaboravio na poraz od Watforda u prošlom kolu, a bila je ovo čudna utakmica u kojoj je Newcastle neuobičajeno griješio, a domaćin to kažnjavao i odradio sav posao u prvih 45 minuta, prenosi Index.hr.

Gosti sa sjevera Otoka poveli su u 17. minuti golom Matthewa Longstaffa, istog onog klinca koji je srušio United početkom listopada. Joelinton je sjajno zadržao loptu između dvojice Unitedovih braniča, vidio mladog veznjaka na oko 11 metara od gola i vratio mu povratnu loptu koju je Longstaff zakucao u donji desni kut Davida De Gee.

Old Trafford je živnuo u 24. minuti. Akcija po lijevoj strani, kombinirali su Rashford i Shaw, koji je zavrnuo loptu u šesnaesterac gostiju. Tamo je loptu dočekao Andreas Pereira koji je samo postavio nogu i ostavio je pripremljenu za udarac Anthonyju Martialu. Francuski napadač opalio je i precizno pogodio prvi kut Newcastleovog vratara Martina Dubravke koji inače ovako ne griješi.

Desetak minuta kasnije United je stigao do preokreta. Visokim pritiskom igrači u crvenim dresovima natjerali su goste na pogrešku. Uspaničeno je krivu loptu odigrao Fabian Schär, dodao ju je mladom Masonu Greenwoodu koji ni sekunde nije dvojio, napravio dva koraka i silovito opalio. Lopta je odletjela točno pod Dubravkinu prečku i odbila mu se u mrežu. Slovački vratar ovdje nije ništa mogao.

Potpuni raspad ekipe Stevea Brucea dogodio se u 41. minuti. Aaron Wan-Bissaka poslao je točan centaršut s desne strane, a Marcus Rashford u maniri Cristiana Ronalda skočio visoko i glavom zakucao loptu u mrežu za velikih 3:1 pred odlazak na odmor.

Konačnih 4:1 postavio je Anthony Martial početkom nastavka. Opet se radilo o velikoj pogrešci Newcastleove obrane. Sean Longstaff planirao je vratiti loptu svom vrataru ili stoperu, ali loptu mu je presjekao Francuz, sjurio se prema vratima i laganim lobom svladao Dubravku za veliku pobjedu ekipe Olea Gunnara Solskjaera.

26. travanj 2024 05:23