Malo je nedostajalo. Bravo Zrinjski! Plemići bili bolji, ali na Cipru pali nakon penala

Piše D  /  24.09.2020., 10:09h

APOEL je slavio nakon penala jer je u regularnom dijelu i u produžecima završilo 2:2.

Utakmica nije mogla bolje početi za Mostarce jer su u 11. minuti šokirali domaćine i stigli do vodstva. Todorović je ubacio jednu ‘svijeću‘ s lijeve strane, a Josip Ivančić lijepo ispratio loptu i nebeskim skokom glavom zakucao loptu u mrežu. Može se reći kako je Zrinjski napokon pogodio s napadačem jer je Ivančić, otkako je došao iz Rumunjske, u četiri utakmice zabio isto toliko golova.

No, nisu Plemići dugo slavili vodstvo jer već u 14. minuti APOEL dolazi do izjednačenja. Geraldes je uputio povratnu loptu, a na nju natrčava Atzili, hvata Brkića na krivoj nozi i to je 1:1.

Nakon izjednačenja nastavio je APOEL s opsadom gola gostiju, a u 25.minuti Brkić je obranio stopostotnu priliku Atziliju. No, minutu kasnije Ciprani dolaze do vodstva nakon kornera. Atzili je ubacio, a 198 cm visoki Nuhiu glavom posprema loptu u mrežu Zrinjskog.

Kao da su se i domaćini zadovoljili ovim vodstvom te više nisu tako žestoko napadali već su smirili loptu i strpljivo kružili oko gola Mostaraca. Zrinjski je čekao priliku iz nekih polukontri, ali ta legija stranaca kod APOEL-a se pokazala kao skupina dobrih tehničara, te Plemići i nisu imali previše loptu u svojim nogama. Tek vrijedi istaknuti dalekometni udarac Bilbije koji je otišao preko gola.

U drugo poluvrijeme Zrinjski odlučnije ulazi i stvorili su pritisak pred domaćim golom. Vrijedi izdvojiti udarac Todorovića s 20-ak metara kojeg jedva nogama brani Miguel Silva. Nakon toga i Bilbija prijeti volejem s vrha šesnaesterca, ali lopta ide pored gola.

No, nisu se predavali Plemići i to im se isplatilo. U 69. minuti Zlomislić je sjajnim skokom spustio loptu do Bilbije, a ovaj je majstorski prima i još ljepše plasira iza nemoćnog Silve za 2:2. Bilbija je izrazito efikasan u europskim utakmicama ove sezone - u 3 utakmice je zabio 4 gola.

Za razliku kada su poveli u prvom poluvremenu, Zrinjski se sada nije povukao. Ostao je visoko i konstantno vršio presing te su na kraju krajeva u tim trenucima bili i bolji protivnik.

Ostao je APOEL bez snage, vidjelo se to, a Zrinjski i Žižović su nanjušili krv. Bilbija se opet našao u centru pažnje u 82. minuti, ali sada već legendarni napadač Zrinjskog nije stigao da potkopa loptu ispred Silve.

Svi se sjećamo onog podviga protiv Utrechta, ali se mora priznati kako su Plemići večeras odigrali najbolju europsku utakmicu. Na kraju je regularni dio završio 2:2 te se ponovno, kao i protiv Olimpije, išlo u produžetke.

Nije Zrinjski bio tako dominantan u prvom produžetku kao u finišu regularnog dijela, ali i dalje su držali konce igre u svojim nogama. U 103. minuti Govedarica (zamijenio Ivančića) je s desne strane uputio snažan šut u bliži kut, ali je Miguel Silva bio oprezan.

Umor je bio vidljiv s obje strane i kao da su svi čekali da pitanje pobjednika odluče penali. U 114‘ zaprijetio je APOEL nakon nepostojećeg prekršaja, ali je Brkić bio na mjestu. Ponovno se Zrinjski u finišu drugog produžetka totalno povukao i čekao neku kontru. Ona nije došla te se otišlo u lutriju jedanaesteraca.

Dobro je počelo za Zrinjski jer je Atzili prvi promašio pogodivši gredu, ali je u nastavku Ibanezu i Bilbiji Miguel Silva obranio jedanaesterce, a De Vincenti za Ciprane pogađa za pobjedu.

Zrinjski je tako ispao iz Europe, ali je još jednom pokazao igru i borbu na koju moraju biti ponosni!

25. travanj 2024 23:36