Majstorski gol Pašalića: Poslao čuvara po ‘ćevape‘ pa zakucao

Piše D  /  15.05.2021., 05:05h

Nogometaši Atalante su u ludoj utakmici srušili su Genou 3-4 na gostovanju u okviru 37. kola Serie A, a strijelac četvrtog pogotka bio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, pišu 24sata.hr.

Momčad Gian Piera Gasperinija tako je kolo prije kraja prvenstva osigurala Ligu prvaka iduće sezone.

Pašalić je akciju ranije pokušao proigrati suigrača na krilu, no obrana Genoe odlično je reagirala pa je lopta stigla skroz do zadnje linije Atalante. Krenuo je novi pohod, ovaj put preko desnog krila nakon čega je Mirančuk sjajno pronašao Pašalića na drugoj strani, Hrvat se riješio čuvara pa u 51. minuti pogodio na prvu stativu pored nemoćnog Marchettija.

Bio je to Marijev šesti gol u sezoni i svih šest zabio je u Serie A. U učinak je ugradio i tri asistencije od čega su dvije bile u talijanskom prvenstvu, a jedna u Ligi prvaka protiv Ajaxa.

Inače, Atalanta je u vodstvo stigla u 9. minuti preko Duvana Zapate da bi Ruslan Malinovskij u 26. povisio na 2-0. Gosens je u 44. zabio za 3-0 i miran odmor na poluvremenu.

Neposredno prije Pašalićeva gola u nastavku utakmice, Genoa je uspjela smanjiti na 3-1 preko Šomurodova u 49. minuti, a Pandev je u 67. s bijele točke pogodio za 4-2.

A za neizvjesnost u posljednjim trenucima pobrinuo se Šomurodov svojim drugim golom. U 84. minuti zabio je za 4-3!

Ipak, ‘božica‘ je uspjela izdržati do kraja i kolo prije kraja prvenstva osigurala je nastup u Ligi prvaka iduće sezone. Petoplasirani Juventus ju nakon pobjede nad Genoom ne može prestići.

U drugoj utakmici subotnjeg programa, Spezia je osigurala ostanak domaćom pobjedom nad Torinom 4-1. Saponara (19) i Nzola u 41. minuti iz penala bili su strijelci za domaću momčad u prvom poluvremenu. Belotti je s bijele točke (53) smanjio na 2-1, da bi novim pogotkom Nzole (74) i hrvatskog braniča Martina Erlića (84), koji je u igru ušao u 77. minuti, Spezia došla do uvjerljive pobjede.