Maestralni Rebić opet zabio, Milan ugasio nade Lazija

Piše D  /  05.07.2020., 07:07h

Rebić se sjajno oslobodio u kaznenom prostoru domaćih i dočekao Bonaventurinu izvrsnu loptu, a zatim rutinski svladao golmana Thomasa Strakoshu za konačnih 3:0.

Ostala dva gola za goste dali su Hakan Calhanoglu u 23. i Zlatan Ibrahimović u 34. minuti s bijele točke. Rebić je ušao u igru na poluvremenu umjesto Ibrahimovića.

Napadaču iz Vinjana Donjih ovo je deveti ligaški pogodak ove sezone, a ukupno deseti. Jednom je zabio i u kupu. Od nastavka prvenstva postigao je tri gola. Prije Lazija zabio je Lecceu i Romi, Milanovom konkurentu u borbi za Europu. Milan je pobijedio u obje te utakmice, a Rebić se pretvara u jednog od najboljih igrača kluba.

Lazio se ovim porazom vjerojatno oprostio od naslova prvaka jer mu Juventus bježi sedam bodova. Milan pak novom pobjedom nastavlja utrku za peto mjesto koje drži Roma s dva boda više i utakmicom manje. Iza Milana je Napoli s bodom i utakmicom manje. Do kraja prvenstva ostalo je još osam kola.

20. travanj 2024 07:06