Ludnica i u Europa Ligi: Chelsea nakon jedanaesteraca izborio londonsko finale s Arsenalom

Piše D  /  09.05.2019., 11:05h

Nakon što smo sinoć saznali kako će dva engleska kluba igrati u finalu Lige prvaka, večeras su klubovi s ‘Otoka‘ svoju dominaciju u europskom nogometu pokazali i u Europa ligi. I da, ponovno večer nije mogla proteći bez drame.

Arsenal je prošao Valenciju s ukupnih 7:3, a Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Eintracht Frankfurt nakon jedanesteraca i plasirao se u londonsko finale. Nakon 120. minuta igre rezultat je bio kao i u prvoj utakmici - 1:1.

Prvu priliku u Londonu imali su gosti kada Danny da Costa u 15. minuti hvata savršen volej, ali vjerojatno jedan od najljepših golova ovosezonskog natjecanja, fantastično brani Kepa Arrizabalaga. Nakon toga počeo je Chelsea polako da uvlači Eintracht u svoju igru, a u 28. minuti Sarrijeva momčad dolazi do vodstva.

Sjajno je Kovačić sačuvao loptu za Chelsea, a u nastavku napada ona je na lijevoj strani došla do Hazarda. Činilo se kako su Frankfurtovi nogometaši zaustavili prolaz za Belgijanca, ali on je fantastičnim pasom pronašao Loftus-Cheeka koji ima svo vrijeme svijeta da se namjesti i lijepo pogodi u malu mrežu za 1:0 Plavaca.

Gol pogledajte OVDJE!

Do kraja poluvremena Chelsea je sigurno držao loptu u svom posjedu i igrao svoju igru i držali Frankfurt na njihovoj polovici. Mogli su Plavci na odmor i s većom prednošću, ali Loftus-Cheek nije realizirao kontru domaćina.

Taj promašaj bio je kažnjen početkom drugog poluvremena. U 49. minuti proradila je srpska veza kod Frankfurta, Gaćinović je sjajno izbacio Jovića u mat situaciju, Rebić je već počeo slaviti pogodak, a srpski napadač rutinski zabija pored nemoćnog Kepe za 1:1. Bio je to 10 pogodak Luke Jovića u Europa ligi i izjednačio se na vrhu liste strijelaca za Olivierom Giroudom.

Mogao je Chelsea brzo uzvratiti preko Williana kojeg je David Luiz pronašao fantastičnom dugom loptom, ali krili napadač Chelsea umjesto da puca, pokušava proigrati Girouda i Trapp lako hvata loptu.

Bio je Frankfurt bolji u tim trenucima, malobrojniji, ali ‘grlatiji‘ njemački navijači u potpunosti su nadglasali engleske i nosili su svoju momčad prema novoj senzaciji te je Chelsea teško živio, ali preživjeti je uspio.

U 78. minuti Zappacosta je pokušao iz daljine, lopta je čudno odskočila, ali Trapp ipak krajnjim naporom čuva svoju mrežu. Chelsea je u tim trenucima ponovno dominirao i žestoko su napadali gol gostiju, ali Frankfurt se do kraja regularnog dijela obranio i otišlo se u produžetke.

U produžecima su prvi zaprijetili domaći nogometaši, ali ni Barkley ni Azpilicueta nisu bili precizni. Silovita je bila domaća tranzicija kada bi oduzeli igračima Frankfurta loptu i dva puta su Plavci imali tri na dva situaciju, ali oba puta su bili očajni u realizaciju.

U 100. minuti fantastičnu je priliku imao Heller, koji je u sudačkoj nadoknadi zamijenio Rebića, da odvede Eintracht u finale. Sjajno je Kostić probio desnu stranu i pronašao usamljenog Francuza koji je prevario Kepu, ali David Luiz s gol linije izbija loptu i ostavlja Chelsea u životu. U posljednjoj prilici prvog produžetka Heller je nakon kornera sjajno pucao glavom, a ovog puta se ispriječio Zappacosta i spasio Plavce.

Emmerson je u 110. minuti mogao dovesti Chelsea u vodstvo kada se odlično s lijeve strane sjurio u šesnaesterac, ali mu je Trapp obranio udarac, a njemački vratar je i pet minuta kasnije odlično vrhovima prstiju skinuo udarac Zappacoste. Azpilicueta je iz kornera koji je uslijedio zabio gol, ali mu je on opravdano poništen zbog prekršaja nad Trappom. I nakon produžetaka bilo je 1:1 te su putnika u finale odlučivali penali.

A, tu se Kepa Arrizabalaga istakao u junaka Chelsea obranivši dva jedanaesterca, a Hazard je u posljednjoj seriji zabio za erupciju oduševljenja na Stamford Bridgeu.

Mateo Kovačić je za Chelsea igrao svih 120 minuta, dok je Ante Rebić kod Frankfurta izašao u 90+3 minuti.

U drugom polufinalu nije bilo nikakve drame jer je Arsenal pobijedio Valenciju i na Mestalli. Bilo je 2:4, a junak večeri za Topnike bio je Aubameyang s hat-trickom, a jedan gol je zabio i Lacazette, dok je za ‘Šišmiše‘ dvostruki strijelac bio Gameiro.

Tako ćemo 29. svibnja u Bakuu gledati još jedno englesko finale između gradskih rivala Chelsea i Arsenala.

19. travanj 2024 23:01