Lokomotiva lagano svladala Hajduk i dala im do znanja da su daleko od hrvatskog vrha

Piše D  /  21.10.2018., 07:10h

Slutili smo to i samo smo čekali potvrdu. Hajduk je slabiji od Osijeka, to se znalo, a danas je Lokomotiva dokazala da je i ona jača od Splićana koji su spali na najniže grane.

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala Hajduk s 2:0 i tako im dala do znanja da će teško do Europe doći preko prvenstva već da im za to preostaje samo Kup.

Nije ovo danas bila neka utakmica s puno prilika, takva je igra Lokomotive koja svoje prilike čeka iz kontri. Imali su Splićani posjed lopte na početku, a stvorili su i dvije dobre prilike. Ivanušec je prvo nakon kornera Gyurscoa spasio Zagrepčane izbacivši loptu ispred svog gola, a u nastavku je Said iz dobre pozicije pucao ravno u Grbića.

Činilo se kako Hajduk ima kontrolu nad utakmicom jer se Lokomotiva više bazirala na obranu. No, u 24. minuti ispala je obrana Hajduka, a lopta dolazi do Domagoja Drožđeka koji u jedan na jedan situaciji s Posavcem izlazi kao pobjednik i donosi vodstvo Lokomotivi.

Lagano su Lokosi odbijali napade Hajduka, te preselili igru na sredinu terena i nismo vidjeli previše uzbuđenja. Mirno je Lokomotiva čekala svoju priliku i dočekala je u 69. minuti kada albanski napadač Myrto Uzuni zabija za 2:0.

Sve što su gosti uspjeli napraviti u nastavku je vratnica Caktaša, te je završilo s 2:0.

Nema pomaka u igri Hajduka koji je upisao dva vezana poraza i ostao na 7. mjestu sa samo tri boda više od opasne zone. U sljedećem kolu ih čeka novi težak zadatak jer im na prazan Poljud dolazi Rijeka koja s novim trenerom ima ambicije da se priključi vrhu.

Lokomotiva se nalazi na trećem mjestu i vodi s Osijekom borbu za tu drugu poziciju. Lokosi u sljedećem kolu imaju barem na papiru lagan zadatak jer igraju protiv već prežaljenog Rudeša.

23. travanj 2024 22:39