Ljubuški pružio snažan otpor Sarajevu, Lendrić zabio hat-trick za Zrinjski, TOŠK pobijedio s nevjerojatnih 10:0

Kup BiH

ruj 18, 2019

Danas su na rasporedu bili susreti 1/16 finala Kpa BiH

Nogometaši Zrinjskog uspješno su riješili svoju prvu prepreku u Kupu BiH. Plemići su u šesnaestini finala u gostima svladali Zvijezdu iz Gradačca s visokih 0:4.

Junak Zrinjskog bio je Ivan Lendrić koji je postigao hat-trick, a konačan rezultat je postavio Staniša Mandić.

Puno dramatičniji susret igrao se u Ljubuškom gdje je domaći istoimeni klub ugostio aktualnog prvaka BiH i osvajača Kupa, momčad Sarajeva. Iako je bordo tim glasio kao veliki favorit, u ranoj fazi susreta se to nije dalo naslutiti jer su Ljubušaci vodili u dva navrata.

Domaćini su poveli u 11. minuti preko Buhača, ali je u 25. minuti rezultat poravnao Salčinović. No, dvije minute kasnije Ljubuški ponovno vodi i to na kakav način. Marin Brkić je eurogolom pogodio za 2:1.

S vodstvom Ljubuškog od 2:1 se i otišlo na odmor.

No, u drugom poluvremenu Sarajevo je pokazalo kako je kvalitetnija momčad i golovima Dupovca, Guzine i Šišića preokreće rezultat i pobjeđuje s 2:4.

Velež je također ostvario pobjedu na gostovanju kod Bratstva iz Gračanice rezultatom 2:3, dok je najuvjerljiviju pobjedu ostvarila momčad TOŠK Tešnja koja je svladala Skugrić u gostima s nevjerojatnih 0:10.

Široki Brijeg je na najteži način od favorita prošao dalje. Širokobriježani su pobijedili Budućnost u gostima i to nakon izvođenja jedanaesteraca jer je regularni dio završio 1:1.

Article_Bottom_970x250