Liverpool srušio Bayern na Allianz Areni: Očajni Neuer i obrana skupo koštali Bavarce

Piše D  /  13.03.2019., 11:03h

Bayern Munchen i Niko Kovač oprostili su se od Lige prvaka. Nakon što su na Anfieldu u prvoj utakmici osmine finala igrali 0:0, u uzvratu ih je Liverpool na Allianz Areni svladao s 1:3 i prošao u četvrtfinale.

U ranoj fazi utakmice gledali smo pravu rovovsku borbu bez imalo rizika, što se moglo i očekivati. Tko zna do kada bi se takva igra gledala da nije bilo 26. minute i Manuela Neuera.

Sadio Mane je primio dugu loptu pored Rafinhe, a Neuer nepotrebno izlazi na Senegalca koji se lijepo okreće i preko defenzivaca Bayerna šalje loptu u praznu mrežu. Velika greška nekada najboljeg vratara svijeta i još jedan dokaz kako se Mane nalazi u sjajnoj formi.

No, uspio se Bayern vratiti u 39. minuti nakon brze akcije. Gnabry je prošao po desnoj strani, otresao se Robertsona i ubacio oštru loptu u peterac prema Lewandowskom. Ispred Poljaka natrčava Matip i nesretno trese vlastitu mrežu.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata kojim su obje momčadi mogle biti zadovoljne, iako je i ovaj rezultat vodio Liverpool u četvrtfinale.

U 60. minuti Bayern je pokušao istom akcijom kojom su i došli do pogotka. Gnabry po desnoj strani ubacuje oštru loptu, ali na sreću navijača Liverpoola ni Lewandowski ni Matip nisu uspjeli natrčati na loptu.

U 69. minuti ponovno se pokazalo kako Bayern ima lošu obranu. Nekoliko puta su ih nadskakali Liverpoolovi igrači, a onda je iz kornera nebeskim skokom Van Dijk  nadskače Hummelsa i zakucao loptu u mrežu te donio Redsima 1:2.

Taj pogodak kao da je dao krila momčadi Jurgena Kloppa koja je totalno preuzela dominaciju. A, u 84. minuti sve je bilo riješeno. Salah je fantastičnom loptom pronašao Manea koji se samo trebao nakloniti i poslati loptu u gol pored nemoćnog Neuera. Ponovno je kasnio Hummels koji se još i čudi zašto ga je Joachim Low otpisao iz reprezentacije Njemačke.

Na kraju je završilo 1:3 i Liverpool zasluženo prolazi u četvrtfinale Lige prvaka, dok Bayernu preostaje borba za naslov Bundeslige protiv Borussije Dortmund koja se uz Schalke također oprostila od najelitnijeg europskog natjecanja.

U drugom susretu Barcelona je na svom Camp Nou opravdala ulogu favorita i pobijedila Lyon s 5:1. Ponovno je Messi vodio glavnu riječ jer je uz dva pogotka upisao i dvije asistencije. U strijelce za Katalonce su se još upisali Coutinho, Pique i Dembele, a za Lyon je pogodio Tousart.

19. travanj 2024 10:56