Liverpool slavio u ludoj završnici: Lovren odlično odigrao cijeli susret

Piše D  /  02.11.2019., 06:11h

Aston Villa je povela u 21. minuti kada Trezeguet nakon ubačaja McGinna pogađa za 1:0, a tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U nastavku Liverpool je na sve načine pokušavao doći do pogodaka, ali im ništa nije polazilo za nogom. Klopp je odlučio sve karte baciti u napad, ušli su Origi i Chamberlain, ali ponovno je obrana Ville bila čvrsta i na visini zadatka.

Ipak u 87. minuti Redsi dolaze do izjednačenja kada Mane dugom loptom na drugoj vratnici pronalazi Robertsona, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Senegalac nakon kornera pogađa za važan trijumf momčadi s Anfielda.

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za momčad Jurgena Kloppa bez ijedne greške. Hrvatski branič je bio odličan u duelima i iz svih je izašao kao pobjednik. Lovren tako na najbolji način iskorištava ozljedu Joela Matipa da se ustali u startnoj postavi Redsa.

Manchester City je teže nego se očekivalo došao do pobjede na Etihadu protiv Southamptona s 2:1. Gosti su poveli u 13. minuti preko Ward-Prowsea i dugo su odolijevali naletima domaćina. No, Aguero u 70‘ i Walker u 86‘ donose pobjedu Građanima i nastavak utrke za Liverpoolom.

Jedini od favorita koji nije došao do pobjede je, naravno, Arsenal. Topnici su ispustili prednost na domaćem terenu protiv Wolvesa. Aubameyang je doveo domaćine u vodstvo u 21. minuti, ali u 76‘ Jimenez donosi konačnih 1:1.

Manchester United je također loše odradio 11. kolo. Crveni vragovi su poraženi s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Bournemoutha. Jedini strijelac na susretu bio je King u 45. minuti.

14. svibanj 2024 12:30