Liverpool osvojio Super kup: Redsi nakon penala pobijedili Chelsea

Piše D  /  14.08.2019., 11:08h

Liverpool je osvojio UEFA-in Super kup nakon što je u Istanbulu pobijedio Chelsea boljim izvođenjem jedanaesteraca, poslije 120 minuta igre koje su završile 2:2.

Vodstvo Chelseaju donio je Olivier Giroud u 36. minuti nakon sjajne asistencije Christiana Pulušića, koji je četiri minute potom i sam zabio, ali je dosuđeno zaleđe.

Mogao je Chelsea i ranije povesti, ali je Pedro u 22. minuti pogodio prečku, a loptu je zakačio i golman Adrian.

Redsi su se uspjeli vratiti u utakmicu odmah na startu drugog poluvremena kad je poslije asistencije Roberta Firmina zabio Sadio Mane i vratio stvari na početak.

Napadač Liverpoola zabio je i u 95. minuti prvog produžetka za preokret i vodstvo Redsa 2:1, ali je Chelsea izjednačio u 101. minuti. Adrian je srušio Abrahama i napravio penal, a s bijele točke pogodio je Jorginho za 2:2.

U penal seriji vratari su bili samo nijemi promatrači, mada je Kepa Arizabalaga u dva navrata imao loptu na ruci. Ipak se do promašaja otišlo u posljednju petu seriju, a tamo Adrian brani udarac mladog Abrahama i donosi Liverpoolu prvi tofej u sezoni.

Vrijedi spomenuti kako je po prvi put u povijesti UEFA-inim finalima žena imala ulogu glavnog suca. To je bila Sutkinja je Francuskinja Stephanie Frappart, a njene pomoćnice su bile Michelle O‘Neill i Manuela Nicolosi.

19. travanj 2024 23:35