Livaković obranio penal, ali za pobjedom će više žaliti Dinamo

Piše D  /  22.10.2020., 11:10h

Nogometaši Dinama u susretu su 1. kola skupine K Europske lige kao domaćini u Maksimiru odigrali 0-0 protiv Feyenoorda, dok su u drugom susretu ove skupine Wolfsberg i CSKA iz Moskve igrali 1-1.

Hrvatski je prvak protiv nizozemskog velikana odigrao solidnu utakmicu u kojoj je gost bio bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu pa je podjela bodova realan ishod, prenosi Hina.

Feyenoord je u početku utakmice bio daleko opasnija momčad, a najveću je priliku za vodstvo imao u 8. minuti, no udarac gostujućeg kapetana Berghuisa s bijele točke zaustavio je Livaković. Prethodno je Jakić neoprezno u svom kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Diemersa.

U nastavku utakmice Dinamo je uspio uspostaviti terensku ravnotežu, a nakon što je u 73. minuti stekao brojčanu nadmoć zbog isključenja Senesija postao je i bolji suparnik. Najveću priliku za pobjedu imao je Ivanušec u 87. minuti kada je je sjajno petom proigrao Ademi, no vratar Feyenoorda Bijlow uspio je ući u udarac Dinamovog veznjaka.

CSKA je u Klagenfurtu poveo protiv Wolfsberga u 5. minuti golom Gaicha na dodavanje Nikole Vlašića, a na 1-1 poravnao je Liendl iz kaznenog udarca u 42. minuti. Tako nakon prvog kola sva četiri sastava u ovoj skupini imaju po bod.

Dinamo će za tjedan dana u 2. kolu gostovati kod CSKA u Moskvi, dok će Feyenoord ugostiti Wolfsberg.

Ranije u četvrtak Rijeka je u susretu 1. kola skupine F na Rujevici izgubila od Real Sociedada sa 0-1 (0-0) golom Bautiste u trećoj minuti sudačke nadoknade.

18. travanj 2024 19:54