Lewandowski umalo donio Hrvatima lakšeg protivnika, ali ipak u 94. Vatreni dobili najtežeg

Piše D  /  23.06.2021., 08:06h

To će biti reprezentacija Španjolske koja je danas deklasirala Slovačku s 5:0 te je završila kao drugoplasirana iz skupine E.

Španjolci koji nisu bili efikasni u prve dvije utakmice, u ovoj trećoj su pokazali svu snagu i svima pokazali da se dižu u formi. Crvena Furija je povela autogolom Dubravke, a Laporte je u finišu poluvremena zabio za 2:0.

U nastavku Sarabija i Torres duplaju prednost, a očajnu partiju Slovaci krunišu još jednim autogolom. Ovog puta Kucka je ubacio u svoju mrežu za velikih 5:0.

Neizvjesnije je bilo u drugom susretu između Švedske i Poljske koja je na kraju završila s 3:2.

Šveđani su vodili s 2:0 golovima Forsberga. No, tada na scenu stupa Robert Lewandowski koji s dva gola poravnava rezultat. Taj rezultat je Šveđane vodio na Hrvate jer bi ih Španjolci pretekli na ljestvici boljom gol razlikom.

Ali, Poljskoj je za plasman u osminu finala trebala pobjeda te su u finišu krenuli na sve ili ništa. To su iskoristili Šveđani i u 94. minuti preko Claessona dolaze do pobjede i prvog mjesta u skupini.

Tako iz skupine E dalje prolaze Švedska kao prvoplasirana i Španjolska kao drugoplasirana. Hrvatska će protiv Španjolske igrati 28. lipnja u 18:00 sati u Kopenhagenu.

23. travanj 2024 10:21