Leverkusen u derbiju svladao M'Gladbach - Havertz ponovno briljirao. Hoffenheim bez Kramarića nikako do pobjede

Njemačka Bundesliga

svibnja 23, 2020

27. kolo njemačke Bundeslige

Hoffenheim bez Andreja Kramarića izgleda neprepoznatljivo. Najboljeg napadača Vatrenih i dalje muči ozljeda gležnja te je propustio i današnje gostovanje kod Paderborna, a taj susret je završio bez pobjednika 1:1.

Međutim Hoffenheim je već u 4. minuti došao do vodstva golom Skova nakon asistencije Kaderabeka, ali samo pet minuta kasnije Srbeny sjajnim šutem s 30-ak metara donosi izjednačenje, a i konačan rezultat 1:1.

--

U derbiju kola Bayer Leverkusen je došao do velike pobjede od 1:3 na gostovanju kod Borussije M'Gladbach, a ponovno je briljirao mladi njemački reprezentativac Kai Havertz.

20-godišnji ofenzivac je već u 7. minuti doveo goste u vodstvo nakon asistencije Bellarabija i još jednom pokazao zašto za njega oba Manchestera daju pravo bogatstvo.

U drugom poluvremenu B. M'Gladbach poravnava rezultat preko Thurama, ali Havertz novim golom, ovog puta iz penala, donosi novu prednost. Bio je to njegov 10. gol u Bundesligi ove sezone, a četvrti u ova dva kola nastavka sezone.

Do kraja je Sven Bender postavio konačnih 1:3 i pobjedu s kojom je Leverkusen preskočio Borussiju M'Gladbach na trećem mjestu.

--

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Werder Bremen koji je s minimalnih 0:1 svladao Freiburg na gostovanju. Gol vrijedan pobjede djelo je Leonarda Bittencourta.