Leverkusen porazio Bayern, Frankfurt zaustavio Borussiju

Piše D  /  02.02.2019., 05:02h

Dvije vodeće momčadi njemačke Bundeslige nisu upisale pobjede u 20. kolu.

I Borussija Dortmund i Bayern Munchen  imali su teška gostovanja. Vodeća momčad je gostovala kod Frankfurta i odigrala neriješeno 1:1, dok su Bavarci poraženi od Bayer Leverkusena s 3:1.

Mogao je Niko Kovač biti zadovoljan igrom svoje momčadi u poluvremenu u kojem su i poveli nakon što je Goretzka iskoristio sjajan ubačaj Mullera i glavom pogodio za 0:1. No, u drugom poluvremenu nastale su muke za Bayern.

U 53. minuti Bailey je pogodio iz slobodnog udarca, ali gol ide na dušu vratara Ulreicha koji je bio loše postavljen i primio gol u svoj kut. Deset minuta kasnije nakon sjajne akcije Leverkusen dolazi do preokreta pogotkom Vollanda.

Farmaceuti su se u nastavku sjajno branili, a pobjedu im je osigurao Alario u 87. minuti za konačnih 3:1. Tin Jedvaj je cijeli susret odgledao s klupe domaće momčadi.

Bayern Munchen je tako upisao četvrti poraz u prvenstvu koji bi mogao Niku Kovača lako koštati otkaza.

Borussia je u Frankfurtu također imala vodstvo kada je u 22. minuti Marco Reus zatresao mrežu Eintrachta. Mogao je Reus u samo nekoliko minuta zabiti i hat-trick, ali je promašio dvije velike prilike. S tim golom se Reus izjednačio na listi najboljih strijelaca s Lukom Jovićem, ali srpski napadač je želio ostati usamljen na vodećem mjestu. U 36. minuti Jović nakon asistencije da Coste zabija svoj 14. prvenstveni pogodak za 1:1, a pokazalo se kako je to bio i konačan rezultat. Ante Rebić odigrao je cijeli susret.

Borussia Dortmund je ovim remijem pobjegla Bayern Munchenu na 7 bodova.

25. travanj 2024 16:32