Leipzig se sigurnom pobjedom vratio na vrh Bundeslige, Olmo asistirao u razbijanju Werdera

Piše D  /  15.02.2020., 06:02h

Leipzig je odlično otvorio meč i već u 18. minuti stiže u vodstvo nakon pogotka koji je postigao Klostermann, da bi u 39. minuti Schick nakon asistencije Danija Olma iz kornera pogodio za 2:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a konačnih 3:0 postavio je Mukiele u 46. minuti, nakon čega su domaći igrači mirno priveli meč kraju i upisali 13. pobjedu u ovoj sezoni.

Leipzig se tako vratio na prvo mjestu Bundeslige sa 45 osvojenih bodova, dva više od Bayerna koji svoj meč 22. kola igra u nedjelju protiv Kolna u gostima.

U ostalim mečevima Augsburg je remizirao protiv Freibruga rezultatom 1:1, dok je Hertha kao gost bila bolja od Paderborna sa 2:1. Wolfsburg je u gostima bio bolji od Hoffenheima sa 3:2, a istim rezultatom je i Bayer Leverkusen pobijedio Union Berlin na gostujućem terenu.

20. travanj 2024 16:08