Kriza u Realu, Levante slavio

Piše D  /  30.01.2021., 06:01h

Kad god se čini da je kriza stavljena pod kontrolu, Real Madrid sam sebi puca u nogu. Točnije, ovaj put je metak ispalio Eder Militao.

Nakon pobjede nad Alavesom (4-1) u prošlom kolu činilo se kako su se Madriđani donekle stabilizirali nakon ispadanja u Kupu od trećeligaša Alcoyana, ali Real nastavlja po svome u ovoj sezoni. Jedna dobra utakmica pa tri loše.

Levante je u 21. kolu La Lige došao do velikog skalpa i pobijedio Real u gostima 2-1, a aktualni prvak Španjolske je od devete minute igrao s igračem manje.

Napadač Levantea išao je sam prema Courtoisu, no u pokušaju da ga zaustavi, Eder Militao ga je zakačio po nozi na rubu šesnaesterca, a sudac Jimenez mu je pokazao crveni kartona nakon što je pogledao snimku. I tako su Madriđani od devete minute igrali s velikim hendikepom.

No unatoč tome prvi su zabili. Zabio je Marco Asensio u 13. minuti na asistenciju Tonija Kroosa, ali to je zapravo bilo sve od Zidaneove momčadi. Teško su se nosili s Levanteom s 10 igrača i bili su praktički bezopasni prema naprijed dok je klub iz Valencije iskoristio brojčanu prednost i dominirao.

To se isplatilo u 32. minuti kada je Morales zabio za 1-1, a u drugom dijelu Thibaut Courtois je bio na pravoj vjetrometini. Pljuštali su udarci, belgijski golman je sve skidao pa čak i penal u 64. minuti kojeg nije uspio realizirati Marti Roger.

No isti igrač iskupio se u 78. minuti kada je zakucao od stative za 2-1 i veliku pobjedu svoje momčadi. Luka Modrić igrao je cijeli susret, ali utopio se u sivilo svoje momčadi koja se branila gotovo cijeli susret.

Iako Zinedine Zidane smiruje situaciju, kriza u Realu je u punom jeku. Klub već neko vrijeme igra toplo hladno i teško je vjerovati da će Fiorentino Perez još dugo trpjeti ovakve rezultate. U posljednjih pet utakmica Madriđani su samo dvaput pobijedili uz dva poraza i jedan remi, prenose 24sata.

19. travanj 2024 00:58