Kovačić igra u formi života: Hrvat zabio novi gol za danas očajni Chelsea

Piše D  /  07.12.2019., 03:12h

Očajnu utakmicu su odigrali momci Franka Lamparda, a Everton im je već u 5. minuti dao do znanja kako se iz Liverpoola neće vratiti s bodovima.

Sidibe je sjajno pronašao Richarlisona koji neometan između dva stopera glavom zabija za rano vodstvo domaće momčadi. Chelsea je u nastavku imao loptu, stvarali su prilike, ali napadačka linija Plavaca jednostavno nije imala svoj dan.

Početkom drugog poluvremena novi šok za goste. Calvert-Lewin je iskoristio očajne reakcije Zoume i Christensena te lagano pospremio loptu ispod Kepe.

No, Chelsea se vraća u 52. minuti i to preko Matea Kovačića. Hrvatski veznjak je dočekao odbijenu loptu i lijepo pogodio iz daljine za 2:1. Bio je to drugi pogodak Kovačića za Chelsea i još je jednom dokazao kako se nalazi u sjajnoj formi.

Gol pogledajte OVDJE!

Ali, obrana Chelseaja je bila katastrofalna u ovoj utakmici. Kepa je napravio veliku grešku i dodao loptu Calvert-Lewinu, a ovaj u nastavku akcije kroz noge Azpilicueti i Kepi zabija za nedostižnih 3:1.

Tako je Duncan Ferguson prodrmao momčad Evertona koja je ovom pobjedom pobjegla iz opasne zone, a Chelsea već polagano može razmišljati o pojačavanju momčadi u zimskom prijelaznom roku.

Chelseaju je ukinuta zabrana dovođenja igrača i Plavci će već u siječnju moći u shopping. Novaca imaju od prodaje Hazarda, samo je pitanje želi li Lampard dovoditi zvijezde i uzimati mjesto mladim igračima. No, ono što je nužno je pojačavaje obrane jer Zouma, Tomori i Christensen nisu kalibar koji Chelsea očekuje. Moguće je i dovođenje vratara jer je Kepa Arrizabalaga jedan od najlošijih u ligi. Ima najlošiji postotak obranjenih udaraca, a osim što bi i cigla imala bolju statistiku, španjolski vratar radi i ogromne greške.

19. travanj 2024 17:26