Kovačić asistirao za prvu pobjedu Chelseaja u novoj sezoni

Piše D  /  24.08.2019., 03:08h

Nakon samo jednog zabijenog gola u prva dva kola, ekipa Franka Lamparda dala si je oduška danas na Carrow Roadu na teškom gostovanju kod novopečenog premijerligaša. Pogodak odluke za 2:3 pao je u 68. minuti. Strijelac je bio Tammy Abraham, kojemu je to bio drugi pogodak dana, a asistent Mateo Kovačić.

Hrvatski reprezentativac tako je odgovorio na Lampardovu prozivku uoči ove utakmice. Naime, trener Chelseaja zatražio je od Kovačića "da se više priključi" golovima, što je Mateo danas i napravio. Istina, asistencijom, ali za prvu pobjedu i tri boda u sezoni, prenosi Index.hr.

Sve se na današnjoj utakmici Norwicha i Chelseaja dogodilo u prvih pola sata igre. U tom periodu pala su četiri pogotka; Chelsea je dvaput dolazio u vodstvo, ali su se Kanarinci uvijek vraćali. U trećoj minuti strijelac je bio Tammy Abraham na asistenciju osporavanog Azpilicuete, a tri minute kasnije Teemu Pukki sjajno je na malom prostoru pred golom gostiju namjestio loptu Toddu Cantwellu koji zabija za 1:1.

Prekrasno je potom pogodio Mason Mount za novo vodstvo Bluesa. Pulisic mu je dodao loptu na rubu kaznenog prostora, ovaj se driblingom riješio trojice čuvara i neobranjivo pogodio iza leđa Tima Krula. Slavlje gostiju opet je bilo kratkog vijeka, a nevjerojatni Finac Teemu Puki stigao je do svog petog gola u tri gola engleskog Premiershipa.

Doduše, uz pomoć očajne reakcije Kepe Arrizabalage kojem je lopta prošla ispod ruke, ali Pukki je time pokazao da njegov hat-trick u prošlom kolu i gol Liverpoolu na otvaranju sezone nisu slučajnost te da bi Norwich ove sezone mogao biti jedno od većih iznenađenja lige.

20. travanj 2024 13:27