Kovačev Bayern s igračem manje bolji od Reala

Piše D  /  21.07.2019., 07:07h

Niko Kovač ostvario je veliku pripremnu pobjedu, Bayern je u sklopu International Champions Cupa u Houstonu pobijedio Real 3-1.

Eden Hazard debitirao je za Real nakon transfera iz Chelseaja, a Zinedine Zidane uvrstio je u sastav i Luku Jovića, Ferlanda Mendyja i Rodryga Goesa.

Ali u drugom je poluvremenu na teren poslao sasvim novu momčad, pa su Corentin Tolisso, Robert Lewandowski i Serge Gnabry zabili za njemačkoga prvaka.

Tolisso je zabio u 15. minuti, a u drugom je dijelu Bayern posve dominirao, te su Lewandowski i Gnabry ušli su klupe i potvrdili pobjedu. Real je tek ublažio kad je Sven Ulreich dobio crveni karton zbog prekršaja na Rodrygu u 84. minuti, a taj je Brazilac u debiju zabio sjajan gol iz tog slobodnog udarca.

Gareth Bale nije bio u sastavu, nagađa se zbog transfera baš u Bayern. A Jović, Rodrygo i Mendy počeli su na klupi.

Neuer je odlično obranio Benzemin pokušaj u 11. minuti, a četiri minute kasnije Tolisso je zabio nakon prizemnog ubačaja Kingsleya Comana. Courtois je obranio prvi udarac, ali odbijanac nije uspio.

Benzema je u lovu na izjednačenje imao još 2-3 šanse, kao i Sergio Ramos, Luka Modrić i Hazard. I na početku drugoga dijela Real je držao loptu, dok je Bayern prijetio iz kontri. Thiago Alcantara promašio je dobru šansu nakon Comanova ubačaja, ali Lewandowski u 67. nije. Niklas Süle ga je pronašao dugom loptom, a Poljak je majstorski primio loptu iza Realove obrane i pogodio donji kut.

Gnabry je ostao sam pred Navasom dvije minute kasnije i zabio za 3-0.

Bayern je završio s igračem manje jer je Ulreich u 81. minuti spašavao neoprezno dodavanje unatrag Kimmicha, a Rodrygo je ukrao loptu. Prekršaj je bio izvan kaznenog prostora, a Brazilac je pogodio iz slobodnjaka.

Za Bayern su igrali: Neuer (od 46. Ulreich) - Kimmich, Boateng, Javi Martinez (od 46. Süle), Alaba (od 73. Zaiser, od 83. Hoffmann) - Thiago (od 59. Goretzka) - Coman (od 59. Davies), Tolisso (od 72. Singh), Renato Sanches (od 46. Pavard), Arp (od 46. Gnabry) - Müller (od 46. Lewandowski).

Real: Courtois (od 46. Navas) - Carvajal (od 46. Javi Hernandez), Varane (od 46. De la Fuente), Ramos (od 46. Nacho), Marcelo (od 46. Mendy) - Modrić (od 46. Seoane), Kroos (od 46. Kubo) - Asensio (od 46. Lucas Vazquez), Isco (od 46. Rodrygo), Hazard (od 46. Vinicius) - Benzema (od 46. Jović), pišu 24sata.hr.

27. travanj 2024 01:09