Kovač objasnio kako je čudesnim preokretom srušio prvaka

Piše D  /  21.11.2020., 10:11h

"Ne želim se uzbuđivati oko pobjede iako smo ostvarili prekrasan rezultat.Gubiti 2:0 na poluvremenu protiv finalista Lige prvaka i na kraju pobijediti je sjajno, potrebna je odlična izvedba za takvo nešto. No posao nije gotov. Sezona je i dalje jako duga", rekao je mirni Kovač nakon utakmice pa nastavio o tome kako je uspio srušiti PSG:

"Jedan gol može promijeniti cijelu situaciju na utakmici i to se dogodilo večeras. Moji igrači su bili jako dobri u drugom dijelu, možeš pobijediti PSG jedino kao momčad. PSG ima igrače svjetske klase i možemo se boriti s njima jedino ako igramo kao ekipa."

Branitelj naslova odigrao je odlično prvo poluvrijeme te je s dva gola Kyliana Mbappea u 36. minuti vodio 2:0. PSG-ov strijelac je u 26. minuti fantastično pobjegao domaćoj obrani i rutinski zabio, a deset minuta kasnije je realizirao penal nakon što je Rafinha srušen u kaznenom prostoru.

Samo dvije minute kasnije Moise Kean zabio je treći gol za PSG, ali ga je VAR poništio zbog milimetarskog zaleđa, a minutu prije odmora zabio je Kylian Mbappe, ali je i njegov gol poništen zbog zaleđa.

Monaco ništa nije odigrao u prvih 45 minuta, a Niko Kovač je na poluvremenu uveo Cesca Fabregasa i Caija Henriquea i domaćini su proigrali. Već u 52. minuti Kevin Volland je odlično reagirao na odbijanac ispred peterca i rutinski smanjio na 1:2, da bi Nijemac u 66. minuti lukavo pratio čitavu akciju Monaca i na asistenciju Fabregasa izjednačio.

Thomas Tuchel je nakon izjednačujućega gola iz igre neočekivano izvadio Kyliana Mbappea i, iako je nešto ranije uveo Neymara, tako izgubio ubojitost u napadu. S druge strane, Kovačeva momčad osjetila je da može potpuno okrenuti utakmicu i to je na kraju i uspjela u 82. minuti kada je Diallo izgubio loptu i onda srušio Vollanda u šesnaestercu, a Cesc Fabregas je rutinski realizirao penal za veliki preokret i prvu Monacovu pobjedu protiv PSG-a od 2016. godine, piše Index Sport.