Košarkaši Sparsa pobjedili Igokeu i osvojili Kup BiH ‘Mirza Delibašić‘

Piše D  /  16.02.2020., 07:02h

U finalnom susretu Sparsi su u Sarajevu porazili Igokeu rezultatom 93:85 i tako stigli do prvog trofeja u svojoj povjesti. Sparsi su od početka meča bili bolji protivnik, upisavši pobjedu nakon sjajne igre i kontinuiranog vodstva nad ekipom iz Laktaša.

Prvo poluvrijeme, također, je pripalo Sparsima rezultatom 53:49, tako da ova ekipa potpuno zasluženo slavi pobjedu u sklopu spomenutog kupa.

Nešto povoljnija situacija za Igokeu karakterizirala je završnicu prvog poluvremena kada su se Igosi ‘vratili‘ te je razlika, koja je na trenutke bila 15, 13 i 11 poena u korist Sparsa, svedena na svega četiri poena.

Međutim, kako se pokazalo to nije bilo dovoljno za preokret, te su  košarkaši Sparsa u nastavku pokazali više od igre i uspjeli okončati meč sjajnom pobjedom od osam razlike u veoma kvalitetnoj i energičnoj utakmici.

Susret Spars Realway - Igokea igrao se u dvorani "Novo Sarajevo" na Grbavici, a organizator turnira je Košarkaški savez BiH, prenosi FENA.

16. travanj 2024 14:23