Kolumbija potopila Poljsku: Lewandowski može pakirati kofere

Piše D  /  24.06.2018., 10:06h

Kolumbija je učinila veliki korak za ostanak na Svjetskom prvenstvu. U posljednjem susretu drugog kola po skupinama, u grupi H su svladali Poljsku s visokih 3:0 i izbacili ih s Mundijala.

Većim dijelom prvog poluvremena gledali smo tvrdu utakmicu bez previše prilika. Očekivano, nitko nije htio da se otvori jer današnjim remijem između Senegala i Japana, poraz bi značio oproštaj od Rusije.

Čekala se greška protivnika ili prekid, a upravo iz prekida - kornera, Kolumbijci dolaze do vodstva kada nakon kratkog kombiniranja i ubačaja Jamesa Rodrigueza u 40. minuti Garry Mina postiže glavom pogodak.

U  drugom dijelu Poljaci su morali ofenzivnije krenuti, a Kolumbijci su ih iskusno dočekali i u 69. minuti Quintero, strijelac u prvom susret s Japanom, sjajno je asistirao Falcau, a ‘El Tigre‘ rutinski matira Szczesnyja za 2:0.

Šest minuta kasnije James Rodriguez fantastičnim pasom proigrava Cuadrada u stopostotnu, a krilo Juventusa hladnokrvno završava posao za potop Poljske.

Ovim porazom Poljaci mogu lagano pakirati kofere dok će Senegal, Japan i Kolumbija odučiti tko će u osminu finala.

18. travanj 2024 09:25