Kiks Željezničara na Grbavici, Krupa je bila puno bolja

Piše D  /  26.08.2018., 10:08h

Nogometaši Željezničara nadali su se kako će ostati usamljeni na vrhu ljestvice i nakon sedmog kola Premijer lige BiH, ali na kraju mogu biti zadovoljni što su se izjednačili s gradskim rivalom Sarajevom.

Željo je na svojoj Grbavici ugostio momčad Krupe i odlično su domaćini otvorili susret. Ofenzivna igra im je donijela vodstvo već u 7. minuti kada Sulejman Krpić pogađa za 1:0.

No, nakon toga su Plavi iz Sarajeva stali, a Krupa je preuzela inicijativu. Prijetili su Kjosevskom, tražili su i kazneni udarac u finišu prvog poluvremena, ali na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom domaćina.

Baš kao i prvo, Željezničar i drugo poluvrijeme otvara boljom igrom. Krupa se u tim trenucima branila, a Željezničar je prijetio i promašivao. Gosti su čekali priliku iz kontre, a u 69. minuti su došli do pogotka kada se Milanović sjajno riješio dvojice nogometaša domaćina i uposlio Koljića koji pogađa za 1:1.

Nakon primljenog pogotka imao je Željezničar loptu u svojim nogama, ali je Krupa bila ta koja se odlično branila i iz konti prijetila domaćinima. U 82. minuti domaćine je spasio Kjosevski fantastičnom intervencijom nakon šuta Djurkovića, a dvije minute kasnije Crnov promašuje veliki zicer za goste.

Na kraju je ostalo 1:1, rezultat kojeg Željo ne bi prihvatio prije početka susreta, ali nakon njega može biti i više nego zadovoljan ovim bodom.

Željezničar u sljedećem kolu ide na noge Širokom Brijegu u velikom derbiju na Pecari.

16. travanj 2024 21:01