Kažnjen sudac koji je upropastio derbi Milana i Rome. Poslan u drugu ligu

Piše D  /  28.10.2020., 09:10h

Giacomelli je obje momčadi oštetio tako da je u osam minuta dosudio po jedan nepostojeći penal, prvo za Romu, a zatim za Milan.

Roma je na 2:2 izjednačila u 71. minuti golom Jordana Veretouta iz penala koji je odglumio Pedro nakon što je zapeo za nogu Ismaela Bennacera, a glavni sudac odmah pokazao na jedanaesterac.

Igrači Milana preklinjali su Giacomellija da konzultira VAR i pregleda snimku, kada se već video-asistent sam nije oglasio da mu ukaže na očitu pogrešku. Međutim, glavni sudac nije ni pomislio revidirati svoju odluku, prenosi Index.

U nastavku nije vidio ni očito igranje rukom defenzivca rome u svom kaznenom prostoru, a onda je dosudio Milanu penal koji se nije trebao suditi.

U 79. minuti. Gianluca Mancini je s leđa "srušio" Hakana Calhanoglua, a precizan iz jedanaesterca bio je Zlatan Ibrahimović. Ni ovaj put Giacomelli nije konzultirao VAR, niti mu je iz sobe išta dojavljeno.

Dva dana kasnije Giacomelli i njegov asistent kažnjeni su suspenzijom za iduća dva gola Serie A. Nakon toga će glavni sudac derbija Milana i Rome iskupljenje tražiti u Serie B. U drugu ligu je degradiran na najmanje mjesec dana.

25. travanj 2024 16:23