Katalonci razbili Baske: Barcelona uvjerljivo osvojila Kup Kralja

Piše D  /  17.04.2021., 11:04h

Tim iz Baskije nadao se da može do novog trofeja, vjerovao nekih sat vremena, do rezultata 0:0, a onda je sve krenulo nizbrdo.

Antoine Griezmann je pogodio za 1:0 u 60. minuti, a do kraja utakmice Barcelona je postigla još tri gola i pokazala svoje najbolje lice ove sezone.

U 63. minuti Alba prekrasno ubacuje s lijeve strane, De Jong glavom pogađa za 2:0. Messi u 68. minuti nakon sjajne akcije postiže gol za 3.0, a četiri minute kasnije na novu asistenciju Albe postavlja konačnih 4:0.

Griezmann je uspio u 86. minuti još jednom zatresti mrežu nemoćnog Athletica, no njegov pogodak je poništen nakon provjere VAR-a i to opravdano zbog nedozvoljene pozicije.

Barcelona je zaista odigrala spektakularno drugih 45 mintua i zasluženo je stigla do prvog trofeja ove sezone, što naročito raduje Ronalda Koemana.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nije bio u protokolu za meč i odlukom Koemana on je sa tribina posmatrao fantastičnu partiju svojih saigrača.

Barcelona je ekipa s najviše osvojenih trofeja u ovom natjecanju, a ovo večeras u Sevilli bio im je 31. trofej. Zanimljivo, njihov večerašnji rival Athletic drugi je na toj listi s 23 trofeja.

20. travanj 2024 11:38