Kakvo ludilo u derbiju: Palo čak šest golova, Bayern se uspio spasiti

Piše D  /  05.12.2020., 09:12h

Rapsodija golova u derbiju vrha Bundeslige. RB Leipzig dvaput je vodio, ali nije uspio zadržati prednost i pobijediti Bayern (3-3) koji su sada u nizu od 15 utakmica bez poraza.

Momčad Juliana Nagelsmanna odlično je otvorila utakmica i odmah se vidjelo da to neće biti lagana utakmice za Bavarce bez obzira na činjenicu što su Bavarci igrali Ligu prvaka u utorak i odmarali glavne zvijezde, dok je s druge strane Leipzig igrao svoj susret u srijedu protiv Bašakšehira u najjačoj postavi.

Leipzig je prvi došao u vodstvo u 19. minuti. Klasična kontra Leipziga, Forsberg kroz sredinu šalje loptu za Nkunkua, a ovaj zaobilazi Neura i zabija u praznu mrežu Bavaraca.

Nismo dugo čekali na odgovor vodeće momčadi njemačkog prvenstva. Golobradi Musiala zabio je odličan gol savršeno odmjerenim udarcem tek nekoliko trenutaka nakon što je na terenu zamijenio Javija Martineza. Nakon tri minute prvo vodstvo Bavaraca. Coman je pronašao Mullera koji je za dlaku izbjegao offside i lagano matirao Gulácsija.

Kada je sve izgledalo da je Bayernov stroj proradio i kako sve ide njemu na ruku, a ono iznenađenje! Kluivert golom vraća utakmicu na početak.

Drugo poluvrijeme započelo je kao i prvo, golom gostiju. Nakon tek tri minute igre zabio je Leipzig i ponovno poveo. Strijelac je ovog puta bio Forsberg koji je bio ‘sam kao duh‘ u Neuerovom petercu, a Angelino ga je pogodio u trepavicu pa švedskom reprezentativcu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Bavarci su prvi poraz nakon 14 utakmica u nizu izbjegli drugim golom Mullera, ponovno na asistenciju Comana.

Zadnji put momčad Hansija Flicka izgubila je u gostima protiv Hoffenheima kada je Andrej Kramarić briljirao s dva gola, prenose 24sata.

19. travanj 2024 07:49