Kakva utakmica i kakva ludnica na Maksimiru: Dinamo na neviđen način ispustio čistu pobjedu

Piše D  /  06.11.2019., 11:11h

Ukrajinci su bolje ušli u susret i odmah su preuzeli inicijativu. Imali su posjed lopte, prijetili i svladali Livakovića u 13. minuti. Alan patrick je bio strijelac nakon dodavanja Moraesa.

Nakon toga budi se i Dinamo. Prvo je Petkoviću Pyatov obranio udarac, ali nekoliko minuta kasnije, u 25‘, napadač Dinama nakon ubačaja Theophile-Catherinea nadskače dvojicu gostujućih braniča i glavom pogađa za 1:1 i erupciju oduševljenje an prepunom Maksimiru.

Gol pogledajte OVDJE!

Šahtar je ponovno preuzeo inicijativu nakon izjednačenja, ali finiš susreta pripada Dinamu. Modri su u tom periodu tražili dva kaznena udarca. Prvo nad Petkovićem, a kasnije nad Ademijem, ali sudac Brych je ostao nijem u obje situacije.

U drugom poluvremenu je počela prava ludnica. Gledali smo dobar nogomet, ali obje momčadi su oprezno igrale jer je ulog bio prevelik. U 74. minuti Nikola Moro dobiva drugi žuti karton i Šahtar ima priliku da dođe do slavlja.

No, pet minuta kasnije i Marlos dobiva drugi žuti karton i snage su izjednačene.

I u 83. minuti eksplodirao je Maksimir. Theophile-Catherine je dugom loptom pronašao Petkovića koji je sjajno ostavio za natrčalog Ivanušeca, a on ušao u šesnaesterac i zabio u donju lijevi kut za 2:1!

U 89. minuti novi pogodak Dinama. Olmo je majstorski prošao s desne strane i ubacio ispod Pjatova na drugu vratnicu, gdje je Ademi poslao loptu u mrežu za velikih 3:1 i činilo se pobjedu Dinama!

No, u 93. minuti smanjio je Denetinho glavom nakon ubačaja s lijeve strane, a u 97. minuti Theophile-Catherine je  napravio prekršajem nad Pjatovom u šesnaestercu. Penal za Šahtar...

Pročitao je Livaković udarac Tetea i bacio se u desnu stranu, ali je lopta ipak prošla u mrežu za 3:3 i jedan od najnevjerojatnijih povrataka u povijesti Lige prvaka.

Ali, Dinamo je i dalje u dobroj situaciji i nakon ovog remija. U prilog im ide i remi na San Siru između Atalante i Manchester Cityja 1:1, a strijelac za Talijane je bio Mario Pašalić.

To znači da City nije osigurao prvu poziciju već će im za to biti potrebna pobjeda nad Šahtarom na Etihadu u sljedećm kolu. Dinamo će gostovati kod Atalante, a u posljednjem kolu dočekuju City na Maksimiru. Modri u oba ta susreta imaju šanse jer City bi tada već trebao osigurati prvo mjesto i na Maksimir bi mogao istrčati s izmješanim sastavom.

19. travanj 2024 09:47