Kakva nesreća na Rujevici: Rijeka u sudačkoj nadoknadi ostala bez boda

Piše D  /  22.10.2020., 08:10h

Sociedad je odmah na početku susreta preuzeo inicijativu i zagospodario terenom, ali su se Riječani sjajno branili i čekali priliku iz kontra napada. Jedan takav su dočekali u 14. minuti kada su i imali kolosalnu priliku. Andrijašević je s desne strane tukao, ali ravno u gostujućeg vratara, a u nastavku je gurnuo loptu Lončaru koji puca s pet metara, ali Remiro skida i njegov udarac.

Gosti iz Baskije imali su u nastavku velike prilike, a najbolja je bila kada su u 26. minuti pogađaju gredu. Le Norman je iskoristio smušenost domaće obrane i došao do lopte, ali ona na sreću odsjeda na okviru gola.

Rijeka nije puno prijetila, ali zato kada bi došli u opasnu zonu stvarali su velike prilike. U 40. minuti Lončar se našao u jednoj takvoj kada s lijeve strane s 12 metara silovito tuče, a lopta je okrznula vratnicu i zatresla vanjski dio mreže.

U samom finišu poluvremena Lončar proigrava Andrijaševića, ali Remiro pravovremenim istrčavanjem otklanja opasnost.

Rijeka se sjajno držala u drugom dijelu i Real Sociedad nije imao toliko prilika kao u prvom poluvremenu. Ali su u 82. minuti stigli do ogromne. Oyarzabal je pogodio stativu nakon što je izbio ispred Nevistića.

Nažalost, u trećoj minuti sudačke nadoknade Bautista zabija za veliko razočarenje 2089 domaćih gledatelja. Merino je prošao po lijevoj strani i prizemnom loptom uposlio Bautistu koji je rutinski proslijeđuje u mrežu ispod Nevistića.

To je bio i konačan rezultat, a Riječani će sigurno žaliti za njim. Imali su dobre prilike u prvom poluvremenu, a u drugom kada su i bolje stajali na terenu, Fortuna nije bila na njihovoj strani.

U drugom susretu skupine F, AZ Alkmar je priredio iznenađenje pobijedivši Napoli s minimalnih 0:1 u Napulju.