Kakva golijada: U srpskom gradiću odigrana je najluđa utakmica u povijesti eurokupova

Piše D  /  18.09.2020., 08:09h

Nevjerojatna utakmica u Bačkoj Topoli! Srpski predstavnik iz Vojvodine u Europskoj ligi je osvjetlao obraz tamošnjeg nogometa nakon ispadanja Crvene zvezde iz Lige prvaka. Naime, s dva igrača manje vraćali su se čak tri puta protiv prvaka Europe iz 1986. FCSB-a (tada Steaua), da bi nakon 120 minuta bilo 6-6, a onda nakon penala 5-4 za goste! A odigrali su puno više od 120 minuta... I to kakvih, pišu 24sata.hr.

U 11. minuti zabio je Dejan Miličević za početno vodstvo na utakmici. Milićević je dobio savršenu loptu od Zeca sa desnog boka i glavom je smjestio u gol, a već tri minute kasnije Borko Duronjić povećava prednost Srba. No, u 25. minuti Florinel Coman smanjuje na 2-1.

Rezultat na semaforu se do kraja prvoga dijela nije mijenjao, ali broj igrača na terenu je. Naime, Dejan Ponjević, igrač domaće ekipe u 44. minuti zaradio je drugi žuti karton i morao napustiti travnjak zbog neopreznog starta.

U drugom dijelu, nakon samo pet minuta Steaua je izjednačila na 2-2, no daleko je to bilo od kraja.  Antonić koristi grešku golmana Steaue minutu kasnije i glavom postiže gol. Bačka Topola ponovno vodi. U 63. minuti gosti su izjednačili, ali ovoga puta iz penala. Man je bio precizan s bijele točke za 3-3, koliko je ostalo sve do kraja regularnog dijela utakmice.  Steaua povela autogolom Balaža u 93. minuti, ali je Tomanović sve ispravio i za 60 sekundi vratio domaću momčad u igru.

Propustio je Siladji u 98. minuti matirati protivničkog golmana, a pet minuta kasnije je zaradio izravan crveni karton zbog pregrubog starta.  Već smo u 104. minuti kada Man opet pogađa, no to nije bio znak za domaće da odustanu. u 107. je precizan Tumbasević koji na kraju prvoga produžetka daje novu nadu domaćima.

U drugom produžetku Petre povećava još jednom rezultat u korist Rumunja, ali Bačka Topola se vraća golom Tomanovića još jednom u ovoj utakmici s dva igrača manje! Rezultat 6-6 ostao je do kraja produžetaka, a potom se čekalo raspucavanje s bijele točke.

10-10 Đurić pogađa.

Rumunji prolaze dalje nakon bolje serije penala (5-4).

Dodajmo i kako su gosti iz Bukurešta zbog velikog broja igrača pozitivnog na korona virus stigli u Srbiju sa samo 14 nogometaša, a prema Uefinim pravilima to je dovoljno da bi se utakmica igrala tako da se i - igrala.

19. travanj 2024 14:29