Kakva drama u zadnjem kolu Premiershipa: Gradski rival osigurao Chelseaju Ligu prvaka

Piše D  /  23.05.2021., 07:05h

Prvak je odavno poznat, a to je Manchester City koji je obranio titulu, ali velika se drama odvijala za to četvrto, posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka između Chelseaja i Leicestera.

Na kraju su ga osvojili Plavci iz Londona, ali ne svojom već zaslugom  njihovog gradskog rivala Tottenhama koji je na King Power Stadionu pobijedio Lisice s 2:4.

Chelsea je na gostovanju kod Aston Ville, koja je igrala rasterećena, doživio šok izgubivši 2:1, ali u zadnjim minutama su mogli odahnuti jer su znali da Tottenham ima vodstvo.

Villu je do vodstva doveo bivši igrač Chelseaja Traore u 43. minuti, a u to vrijeme je u Leicesteru bilo 1:1, što je i dalje vodilo Plavce u Ligu prvaka. No, u 52. minuti Jamie Vardy novim penalom dovodi Leicester u vodstvo i baca Chelsea na petu poziciju koji u istoj minuti prima pogodak za 2:0 Ville i nalazi se u veoma teškoj situaciji.

Ipak, po sreću Tuchelove momčadi, Tottenham se budi u nastavku, a i oni nisu igrali samo za sugrađane već i za sebe jer im je pobjeda također donosila put u Europu - u Konferencijsku ligu.

Prvo je Schmeichel zabio autogol za 2:2, a kasnije je Gareth Bale sa dva gola donio pobjedu Pijetlovima.

U međuvremenu je Chilwell za Chelsea smanjio na 2:1 što je bilo i nebitno. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za finalistu Lige prvaka.