Kakva drama u skupini B: Portugal od prvog mjesta u nadoknadi strepio od ispadanja

Piše D  /  25.06.2018., 10:06h

Veliku dramu gledali smo u raspletu skupine B svjetskog prvenstva. Portugal i Španjolska nisu opravdali uloge favorita i odigrali su neriješeno protiv Irana, odnosno Maroka.

Opasno su večeras živjeli i Portugalci, ali i Španjolci, no na kraju su očekivano oba europska predstavnika prošla.

Španjolci su šokirani od Marokanaca u 14. minuti. Nakon velike greške Inieste i Ramosa, Boutaib je uzeo loptu sjurio se prema De Gei i rutinski ga matirao za 1:0 Afrikanaca.

No, slavlje Marokanaca je prekratko trajalo. Pet minuta kasnije, Iniesta se iskupljuje za pogrešku i sjajno proigrava Isca kojem nije bilo teško pogoditi za poravnanje.

Iako su Španjolci imali veliki posjed lopte, Marokanci su odlično prijetili u onim kratkim trenucima kada je bila kod njih. Opet je Boutaib pobjegao cijeloj španjolskoj obrani,  ali ovog puta je pucao ravno u De Geu.

Mogli su taj veliki promašaj kazniti Španjolci, ali ni Busquets, ni Diego Costa nisu iskoristili dobre prilike, te se neriješenim rezultatom odlazi na odmor.

U nastavku bolja igra Marokanaca, a u 49. minuti im je trebao biti dosuđen penal. Ramos je vratio loptu Piqueu koji ju je smirio rukom, no ni VAR ni Irmatov se nisu oglasili.

Nisu se Marokanci predavali već su nastavili s napadima. Imali su dvije sjajne prilike. Prvu nakon pogreške De Gee, a u drugoj je Amrabat pogodio spojnicu.

Nakon te dvije prilike, ponovno je Španjolska uspostavila inicijativu. U istoj minuti ozbiljno su Isco i Pique zaprijetili glavom, no mreža Marokanaca je ovog puta mirovala.

A, onda u 82. minuti El Nesyri pokazao Španjolcima kako se puca glavom, zabivši sjajan gol nakon kornera za novo vodstvo Marokanaca.

No, u sudačkoj nadoknadi Iago Aspas postavlja konačnih 2:2 i tim pogotkom Španjolska izbija na prvo mjesto skupine.

------

Tvrdo poluvrijeme gledali smo u Saranjsku između Portugala i Irana. No, i u tako lošem poluvremenu vidjeli smo možda najljepši pogodak na Mundijalu.

U 45. minuti Quaresma je majstorski s 20-ak metara vanjskim djelom kopačke prekrasno pogodio u suprotni kut za 1:0 Portugala.

U drugom poluvremenu uz pomoć VAR-a dosuđen je penal za Portugal nakon prekršaja na Ronaldu, no iranski vratar fantastsično brani udarac zvijezde Real Madrida.

Nakon toga Iranci su krenuli s napadima. Više nisu imali što izgubiti, ali Portugalci su sjajno igrali u obrani.

I u 90. minuti su nagrađeni Iranci s hrabrijom igrom. Soares je rukom igrao u šesnaestercu, a sudac ponovno uz pomoć VAR-a pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač u 3. minuti nadoknade bio je Ansarifard.

U samom finišu susreta Taremi se našao u stopostotnoj prilici, ali promašuje. Da je pogodio, Portugal bi se oprostio od Mundijala.

No, ostalo je 1:1 i Iran se s Marokom oprašta od Rusije.

Večeras smo dobili i dva para osmine finala: Španjolska ide na domaćina Rusiju, dok će Portugal na noge Urugvaju.

Ako Hrvatska prođe u osmini finala, u četvrtfinalu igra protiv pobjednika Rusija – Španjolska.

19. travanj 2024 09:00