Kakva drama u Koprivnici: Hajduk došao do čudesnog preokreta

Piše D  /  09.03.2019., 05:03h

Nogometaši Hajduka su u velikoj drami u finišu susreta 24. kola 1. HNL došli do pobjede na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa s 1:2.

Uzbuđenja su počela u 57. minuti kada kapetan Hajduka Josip Juranović pravi prekršaj za kazneni udarac i ujedno dobiva i crveni karton. Iz jedanaesterca je Matej Jelić sigurno pogodio za vodstvo Slavena 1:0.

No, deset minuta kasnije snage na terenu su izjednačene jer Matko Zidrum dobiva drugi žuti karton i omjer na terenu je 10 na 10.

I u finišu je uslijedila prava drama. U 88. minuti rezervisti Stanko Jurić i Ivan Delić donijeli su izjednačenje Splićanima. Delić je ubacio u kazneni prostor, a Jurić glavom matira vratara domaćina i donosi 1:1.

Taj pogodak dao je dodatnu snagu gostima koji bacaju sve karte u napad. U posljednjoj, četvrtoj, minuti sudačke nadoknade Jradi ubacuje, a Fran Tudor glavom iz neposredne blizine posprema loptu u mrežu za važnu pobjedu Hajduka 1:2.

Ovim slavljem u Koprivnici, Hajduk se probio na peto mjesto i ima isto bodova kao i četvrtoplasirana Lokomotiva (utakmica manje).