Kakva drama na Pecari: Široki u ludoj završnici svladao Slobodu i ušao u finale!

Piše D  /  11.05.2019., 09:05h

Košarkaši Širokog su nakon velike drame i penal završnice slavili u odlučujućoj trećoj utakmici polufinala play-offa za prvaka BiH. Širokobriježani su na parketu Pecare porazili Slobodu s 76:72 i tako se s 2:1 u pobjedama plasirali u finale.

Nakon početnog ispitivanja snaga i igre koš za koš, Široki sredinom prve dionice započinje seriju od 11:0 i bježi na značajniju prednost (25:12), a tricom Jure Zupca okončava četvrtinu s 30:14.

Čitavu drugu četvrtinu Širokobriježani nisu dozvoljavali Slobodi da spusti razliku ispod deset, a na odmor se odlazi s uvjerljivih 44:28.

Činilo se kako Tuzlaci ne mogu zakomplicirati sigurnu pobjedu domaćina, a kada je Zubac pogodio za 49:32 Pecara je počela slaviti pobjedu svojih ljubimaca. No, Sloboda se nije predavala, polagano su smanjivali prednost, a Široki je upao u crnu napadačku seriju u kojoj nisu mogli pogoditi ništa iz igre. Tek tri poena iz slobodnih bacanja, a gosti su košem Latifagića došli na 52:51. Konačno, kada je bilo najpotrebnije Mateo Drežnjak zabija tricu i ne dozvoljava Slobodi da dođe u vodstvo, a u posljednju dionicu se odlazi s 55:53.

Šest minuta do kraja susreta Sloboda je i izjednačila na 63:63, ali Široki serijom od 7:0 dolazi do daha. No, u posljednju minuti Sloboda ulazi s napadom i zaostatkom od tri poena (72:69). Latifagić je promašio tricu za izjednačenje, a Širokobriježani su u svom napadu zadržali loptu sve 24 sekunde bez da lopta dodirne obruč. Ostalo je 10 sekundi do kraja, a domaćini logično rade prekršaj i šalju Šibalića na liniju slobodnih bacanja. Na kraju nakon penal završnice rezultat je glasio 76:72.

Široki su do pobjede predvodili Mateo Drežnjak s 19 poena, te Goran Filipović i Jure Zubac s 14, odnosno 13 koševa. Kod Slobode je najefikasniji bio Šibalić s 18 poena.

Široki se tako s 2:1 u pobjedama plasirao u veliko finale gdje će igrati protiv Sparsa, a momčad Danijela Jusupa imat će i u finalu jednu utakmicu više na svom parketu.

26. travanj 2024 10:17