Kakva dominacija: Mladi hrvatski rukometaši razbili Island i prošli u osminu finala

Piše D  /  24.07.2019., 08:07h

Hrvatska U21 rukometna reprezentacija slavila je i u prvom nokaut susretu Svjetskog prvenstva u Španjolskoj. Mladi Kauboji su razbili Islanđane s 29:16 i prošli u osminu finala.

Od samog starta se vidjelo kako će to biti jednosmjerna utakmica, a Islanđani su neizvjesnost pobjednika držali samo do sredine prvog poluvremena. No, nakon time-outa izbornika Davora Dominikovića, Hrvatska radi seriju od 6:0 i na odmor odlazi sa sigurnih 13:7. U drugom poluvremenu ta prednost je samo rasla. Hrvati ni u jednom trenutku nisu puštali ‘nogu s papučice gasa‘ i odavno je bilo jasno tko će proći u osminu finala. Na kraju je završilo s uvjerljivih 29:16.

Hrvatsku je do pobjede predvodio sjajni Filip Vistorop koji je bio i igrač utakmice. Mostarac je predvodio listu strijelaca sa 6 golova, a slijedili su ga Mileta s 5, te Šarac i Jaganjac s po 4 gola. Sjajan je bio i vratar Ivan Ereš koji je većim dijelom susreta spustio roletu na svoja vrata i nije dozvoljavao Islanđanima da se rezultatski približe.

Ovom uvjerljivom pobjedom Hrvatska se svrstala u glavne favorite za naslov prvaka svijeta. Izabranici Davora Dominikovića su ranije protutnjali i kroz skupinu sa svih 5 pobjeda, a u 1/16 finala su ostvarili daleko najuvjerljiviju pobjedu.