Kakva dominacija Dinama: Prvak Hrvatske se prošetao Budimpeštom do play-offa Lige prvaka

Piše D  /  13.08.2019., 09:08h

Ako Dinamo nije ispunio očekivanja u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka na Maksimiru, u uzvratu je ponovno posjetio na igre iz prošle sezone i deklasirao u sred Budimpešte Ferencvaroš s 0:4.

Nenad Bjelica je u potpunosti nadmudrio Sergeja Rebrova i pokazao mu kako je ono u Maksimiru bila samo slučajnost jer je Dinamo za klasu bolja momčad.

Arijan Ademi i Nikola Moro gospodarili su sredinom terena na Groupama Areni, a najveća prijetnja po Dinamo bile su te duge lopte Mađara iza modre obrane kada je u dva navrata pobjegao brzonogi Nguen, ali Livaković je oba puta pokazao zašto je vratar reprezentativnog kalibra.

Dinamo je od samog početka djelovao kako da zna da će doći do pobjede, a tome su korak bliže bili već u 16. minuti kada Olmo sjajno pronalazi Ademija, a ovaj majstorski iz prve, iz okreta ljevicom zakucava loptu u mrežu nemoćnog Dibusza.

Mogao je Dinamo i s većom prednošću na odmor kada je Hajrović, koji je ostao dužan iz prve utakmice, odlično pucao u bliži kut, ali Dibusz krajnjim naporom izbacuje tu loptu u korner.

No, početkom drugog poluvremena, u 47. minuti sve je bilo riješeno. Oršić je sjajno probio po lijevoj strani i uposlio Petkovića koji onako golgeterski u padu pogađa za 0:2.

A, kakva bi to bila pobjeda Dinama da se u strijelce ne upiše i njihov najbolji igrač, Dani Olmo. Da se to ne dogodi pobrinuo se mladi Španjolac u 55. minuti kada zabija za velikih 0:3. Ademi mu je uzvratio asistencijom.

Da stvari budu gore po Ferencvaroš pobrinuo se i Eldar Ćivić koji u 69. minuti dobiva drugi žuti karton zbog udaranja laktom Petkovića. Bilo je jasno kako Mađari s desetoricom igrača nemaju nikakve šanse protiv ovako razigranog Dinama, a Bjelica je počeo s izmjenama kako bi i ostalim igračima podigao formu.

Ušli su Gojak i Majer, a oba su zaslužna za četvrti gol Dinama u 79. minuti. Prvo je Majer isprobao dalekometni šut, Dibusz brani, ali lopta se odbija do Gojaka i mađarski vratar je ovog puta bio matiran.

Mogao je Dinamo i s petardom isprašiti Ferencvaroš, ali je Petković promašio jedanaesterac u 89. minuti. No, za tim nitko neće žaliti jer je Dinamo prošao u play-off Lige prvaka, a tamo će igrati protiv norveškog Rosenborga koji je s ukupnih 6:2 prošao Maribor. Dinamo je ovom pobjedom osigurao grupnu fazu u europskim natjecanjima, samo ćemo morati vidjeti hoće li to biti u Ligi prvaka ili Europskoj ligi.

16. travanj 2024 07:44