Kako tužan dan: Hrvatski vaterpolisti u velikoj drami ostali bez medalje

Piše D  /  26.01.2020., 06:01h

Nevjerojatna utakmica i nevjerojatan poraz. Baš kao što se dogodilo u skupini protiv Crne Gore dogodilo se i večeras u utakmici za broncu. Crnogorci su se vratili u finišu i ovog puta slavili s 9:10.

Hrvatska je sjajno ušla u utakmicu. Prvu četvrtinu su dobili s 3:1, drugu s 4:2 i na poluvrijeme se otišlo s velikih plus 4 (7:3). No, treća četvrtina je sve pokvarila. Je li ponovno opuštanje ili je nestalo snage? Ne bitno, ali Crnogorci se vraćaju u susret i u posljednju dionicu se odlazi s minimalnom prednošću 8:7.

Dugo se igralo bez gola, a onda je Fatović pogodio za 9:7 i činilo se kako će Hrvati ponovno slaviti. Ali Pješivac brzo vraća na minus 1 (9:8).

Zatim puno nervoze u hrvatskim redovima, a Crnogorci koriste igrača više i poravnavaju na 9:9. Lončar pravi prekršaj u napadu, a Ivović zabija za 9:10. Imale su Barakude posljednji napad, ali Lazović brani i Crna Gora osvaja brončanu medalju.

Kod Crnogoraca se upravo istaknuo vratar Lazović s 11 obrana od kojih su neke bile ključne u finišu susreta. U napadu je sjajan bio Ivović s 5 golova.

I hrvatski vratar Marcelić je bio sjajan s 12 obrana, a u napadu su Fatović, Joković i Vrlić zabili po 2.

U finalu večeras igraju domaćin Mađarska i Španjolska.

18. travanj 2024 08:50