Kako su igrali Vatreni: Livaković i Perišić najbolji, Kramarić loš

Piše D  /  08.06.2019., 05:06h

Hrvatska je nogometna reprezentacija s 2-1 srušila opasni Wales u Gradskom vrtu u susretu trećeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Izabranici Zlatka Dalića popravili su loš dojam koji su ostavili protiv Mađarske u drugom kolu, a ovakva dobra predstava naših reprezentativaca u bitnoj utakmici iznjedrila je nekoliko pojedinaca koji bi mogli iznijeti i drugi dio kvalifikacija.

Hrvatska:

Livaković (7,5) - Upravo je on jedno od tih ugodnih iznenađenja. OK, svi smo znali koliko golman Dinama može, dokazao je to spektakularnim obranama protiv Engleske na Rujevici u Ligi nacija, ali i protiv Walesa je blistao. U prvom poluvremenu obranio je dva zicera Velšanima, a u drugom i opasnu kontru pa udarac Garetha Balea. Kod gola Brooksa ostavljen je na streljani. Opravdao je povjerenje Zlatka Dalića i sada je on nova reprezentativna ‘jedinica‘ nakon Lovre Kalinića, prenose 24sata.hr.

Jedvaj (6) - Daleko je Tin od pravog ritma, opet je u završnici sezone ostao bez dostatne minutaže u Bayeru iz Leverkusena i to se osjetilo na njegovoj igri. Odigrao je korektno, ali ništa više od tog. U 50. mogao dobiti i crveni zbog starta na zglob velškog igrača.

Lovren (6,5) - Zbog slabije forme nije igrao u finalu Lige prvaka za Liverpool, ali danas je bio siguran, staložen i pravovremen. Samo jednom mu se Bale zavukao iza leđa, ali to je i za očekivati kad igrate protiv jednog od najskupljih igrača svijeta.

Vida (6,5) - S posebnim motivom igrao je u svom Gradskom vrtu Domagoj protiv otočke momčadi. Bio je siguran na prekidima i ta činjenica ohrabruje jer je upravo u tom segmentu Hrvatska imala najviše problema u Dalićevoj eri.

Barišić (6) - I kod njega se osjetio manjak minutaže u klubu. Nije imao previše napadačkih izleta koji su karakteristični za njegov stil igre, a i kod gola Velšana malo se previše povlačio. Može Borna puno bolje.

Modrić (7) - Bez Luke ova reprezentacije nije ista. Opet je razigravao ‘vatrene‘ sjajnim loptama, bio je sjajan u distribuciji pa smo imali dobru tranziciju kojom smo stvarali probleme Velšanima.

Brozović (7) - Jako dobar bio je veznjak Intera. Trčao je, radio prostor Modriću, a stigao je i u nekoliko navrata otići naprijed.

Kovačić (7) - Okuražio se protiv Walesa, čak je i zabio gol koji je poništen zbog zaleđa Andreja Kramarića, baš šteta za hrvatskog veznjaka koji je ove sezone ostao bez gola i u klubu. Imao je par dojmljivih proigravanja.

Brekalo (7) - Uf, pakleno dobar bio je danas krilni napadač Wolfsburga i prava je šteta da u klubu ne igra više jer je golemi talent. Nekoliko puta sjajnim je driblinzima izvozao Tottenhamova Bena Daviesa.

Perišić (8) - Napunio se krilni napadač Intera pozitivnom energijom na prijateljskoj utakmici u Omišu, a to se jasno vidjelo i danas. Asistirao je za prvi gol, drugi je zabio, a imao je još nekoliko opasnih pokušaja. U Gradskom vrtu zabio je već sedam golova, to mu je omiljeni stadion.

Kramarić (6) - Neprepoznatljiv, bezopasan. Dojam je da je pola utakmice prespavao u zaleđu, a i kad bi primio loptu išao je u solo prodore koji ovog puta nisu prošli. Šteta za napadača Hoffenheima koji nas je u zadnjih nekoliko utakmica vadio svojim golovima.

Pašalić (6) - Igrao od 67. minute. Pogriješio je kod gola Velšana, pomalo dječački naivno odigrao loptu u sredinu. Ipak, imao je i jedno vrhunsko proigravanje za Kramu. Još je malo preplašen, treba mu još utakmica u nogama da bi se ugodnije osjećao u redovima ‘vatrenih‘.

Badelj (-) - Igrao od 76. minute, premalo za ocjenu.

Škorić (-) - Igrao od 93. minute, premalo za ocjenu.

16. travanj 2024 12:32