Kako su igrali Hrvati: Samo su Modrić, Rebić i Brekalo zadovoljili, ostali reprezentativci neraspoloženi

Mađarska - Hrvatska 2:1

ožu 24, 2019

Nedostajalo agresivnosti i kreativnosti

Hrvatska je poražena od Mađarske 2:1 u drugom susretu skupine E kvalifikacija za Euro. Nakon blijede igre na Maksimiru protiv Azerbejdžana, isto se dogodilo i u Budimpešti, samo što su u ovom susretu Hrvati ostali bez bodova.

Ništa nije 'štimalo' kod igre Vatrenih, a nedostajalo je i agresivnosti koja je krasila Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Mađari su bili motiviraniji i zbog toga su odnijeli pobjedu protiv favorizirane i kvalitetnije Hrvatske.

Zadnja linija s Kalinićem na golu je bila posebno loša. Na Lovrenu se vidjelo da se nije vratio u formu nakon ozljede, a Vida se cijeli susret mučio sa Szalaijem i na kraju ga je mađarski napadač i nadmudrio. Baš kao i kod primljenog gola nekoliko puta je pobjegao hrvatskom stoperu.

Jedvaj je bio neprimjetan, nije griješio, ali previše puta je vraćao loptu unatrag. Barišić je bio najbolji od zadnje linije. Nisu mu Mađari bježali, a i u napadu je jednom sjajno ubacio za Kramarića. No, ozlijedio se u 29. minuti i napustio igru. Njegova zamjena Leovac također nije imao utakmicu za pamćenje. U napadu nije ništa učinio, a u obrani je propuštalo po njegovoj strani, a može se reći da je izravan krivac kod drugog gola Mađara nakon kornera. Patkai je bio snažniji u tom duelu, mada da se nije igralo u Budimpešti, vjerojatno bi većina sudaca svirala prekršaj u napadu.

Ivan Rakitić je bio hrvatski igrač koji je najviše imao loptu u nogama, ali nije uspijevao smisliti niti jedno kreativno rješenje. Ne pamti se kada je zadnji put onoliko dugih lopti netočno poslao. No, njemu se zalaganje ne može oduzeti, a posebno se istakao u 80. minuti kada je požrtvovnim uklizavanjem spasio siguran pogodak Mađara.

Luka Modrić je ponovno bio najbolji. Jedini je nešto pokušavao, ali ni on nije imao svoj dan. Kod vodećeg gola Hrvatske je napravio sjajan posao na desnoj strani i bio je začetnik akcije koju su kasnije Kramarić i Rebić pretvorili u gol.

Marcelo Brozović je također bio neprimjetan, mada se od njega i ne očekuje previše u napadačkim akcijama. No, nije to bio onaj rastrčani i agresivni Brozović u obrani kakvog smo navikli gledati.

Od Perišića smo vidjeli samo jednu dobru solo akciju kada je lakoćom izbacio mađarskog braniča, ali je puca pored gola. Nedostajali su njegovi prodori. Rebić također nije bio prodoran kako smo navikli, ali se dobro nosio s Mađarima u prvom dijelu te se i našao na pravom mjestu kada je donio Hrvatskoj vodstvo. U nastavku se vidjelo kako se nije još vratio u top formu nakon ozljede, te ga je i Dalić izveo u 67' zbog umora. Njegova zamjena Brekalo je unio živost u hrvatskom napadu koji je nedostajao, ali mladi krilni igrač nije imao nikakvu podršku suigrača u napadu.

Andrej Kramarić je donio Hrvatskoj tri boda u prvoj utakmici, a sjajno je počeo i u ovoj drugoj. Prvo se dobro oslobodio čuvara nakon ubačaja Barišića, ali je loše pucao iz prve. U 13. minuti je upisao sjajnu asistenciju za Rebića koja nije bila slučajna, no u nastavku se utopio u sivilo cijele reprezentacije i nije se našao ni u jednoj prilici.

Izborniku Zlatku Daliću se nema što zamjeriti na taktici, a ozljeda Barišića mu je poremetila planove s izmjenama. Jedina zamjerka što na poluvremenu nije uspio motivirati reprezentativce za nastavak.

Article_Bottom_970x250