Kakav klasik: Čudesnih 13 minuta Hrvata predvođenih Karačićem!!! No, ipak...

Piše D  /  22.01.2020., 04:01h

Obje reprezentacije su osigurale prolaz u polufinale i ovo je bio susret samo za prvo mjesto skupine i eventualno izbjegavanje Norveške.

Kao što i rezultat pokazuje, viđeno je tijesno poluvrijeme. Španjolcima je pripao početak gdje su bili u minimalnoj prednosti, ali sredinom poluvremena se Hrvati bude i predvođeni Karačićem i Šegom preokreću rezultat i odlaze na plus 2 (9:7).

No, nakon par isključenja Španjolci se vraćaju i na odmor odlaze s vodstvom 11:12.

Nastavak je donio lošu igru Hrvata i veliki nalet Španjolaca koji poluvrijeme otvaraju serijom 3:0 i odlaze na plus 4. Jednostavno je stao hrvatski napad, nitko osim Karačića nije mogao ništa, a kada je i Mostarac stao, Španjolci odlaze i na plus 6 (14:20). Bilo je to očajnih 15 minuta hrvatske igre...

Ali, onda je uslijedilo 13 nevjerojatnih minuta Hrvatske. Ne može se reći nestvarnih, jer smo navikli od hrvatskih rukometaša na čuda. Sjetite se Poljske. U tih čudesnih 13 minuta Hrvatska radi seriju 8:1 i preokreće rezultat na 22:21.

Gomez je iz sedmerca donio novo izjednačenje minutu prije kraja. Hrvatska je imala napad za pobjedu, ali je Duvnjak požurio i prerano pucao. Pogodio je gredu, a Španjolci nisu žurili. Njima je odgovarao remi da budu prvi u skupini i završilo je 22:22.

Igor Karačić je odigrao fenomenalnu utakmicu u kojoj je zabio 10 golova i sam je u pojedinim trenucima vukao Hrvatsku. Šipić je zabio 3, a po 2 su dali Duvnjak, Stepančić, Mamić i Horvat. Šego je imao 9 obrana.

Kod Španjolaca je Dujshebaev bio najefikasniji sa 6 golova, a Rodal je imao 7 obrana.

U susretu skupine 2 Portugal je deklasirao Mađarsku s 34:26 i tako su i Slovenci osigurali plasman u polufinale.

Tako će s pola snage večeras svoju utakmicu odigrati Norveška i Slovenija. Norvežanima, koji su kvalitetniji, je dovoljan i remi kako bi osigurali prvo mjesto. No, ako Slovenci dobiju, oni će preuzeti vodeću poziciju i ići na Hrvate u polufinalu.