Juventus uz pomoć Ronalda preživio pakao u Amsterdamu, Barca autogolom pobijedila Man Utd. na Old Traffordu

Liga prvaka

tra 10, 2019

Više golova smo očekivali u ove dvije utakmice, ali možemo biti zadovoljni prikazanom igrom. Pogotovo na utakmici u amsterdamu gdje je Ajax još jednom oduševio, ali Juve je talijanska momčad...

Srijeda nam je donijela dva četvrtfinalna susreta Lige prvaka koji su bili i nekadašnje reprize finala ovog natjecanja. Manchester United je na Old Traffordu dočekao Barcelonu, dok je Ajax na Amsterdam Areni snage odmjerio s Juventusom.

Iako smo vidjeli dobre igre od Manchester Uniteda i pogotovo Ajaxa, može se reći kako su favoriti izvukli bolje rezultate. Barcelona je autogolom Shawa došla do minimalne pobjede 0:1, dok je Juventus preživio pravi pakao i izvukao 1:1.

Barcelona je već u 12. minuti krunisala svoju bolju igru. Busquets je odličnom loptom izbacio čitavu obranu Uniteda i ona dolazi do Messija. Argentinski čarobnjak fantastično na drugoj strani pronalazi Suareza koji glavom uz malu pomoć Luka Shawa pogađa za 1:0.

Gol pogledajte OVDJE!

Sudac Rocchi je prvo poništio pogodak zbog navodnog zaleđa, ali nakon VAR-a pogodak opravdano priznat, a pripisan je kao autogol Shawa.

Iako je Barcelona u nastavku imala veliki posjed lopte, bolje prilike je stvarao Manchester United, a u 29. minuti smo vidjeli i jednu sumnjivu situaciju u šesnaestercu Katalonaca. McTominay je iz drugog plana uletio u kazneni prostor i pada nakon duela s Piqueom, ali talijanski sudac ne svira ništa, a nije se oglasio ni VAR.

U 36. minuti Coutinho je imao veliku priliku kada s vrha šesnaesterca puca po zemlji, ali De Gea u maniru rukometnih vratara nogom skida loptu. Četiri minute kasnije Manchester United je imao svoju najveću priliku. Rashford je fantastičnim ubačajem pronašao usamljenog Dalota na drugoj strani, koji promašuje veliki zicer glavom, te se na odmor odlazi s prednošću Barcelone 0:1.

U Amsterdamu smo u prvom poluvremenu gledali još zanimljiviju utakmicu nego u Manchesteru. Nakon početne prilike Juventusa kada Bernardeschi iz trka puca preko gola, Ajax je preuzeo totalnu dominaciju i stvorio nekoliko velikih prilika.

U 6. minuti Ziyech se oslobodio čuvara, ali s desne strane pogađa samo vanjski dio mreže, a u 12. minuti mu udarac krajnjim naporom brani Szczesny. Šest minuta kasnije marokanski ofenzivac gađa gornji desni kut, ali ponovno se istakao poljski vratar.

No, iako je Ajax bio bolji, Juventus ima Cristiana Ronalda, a kolika je prevaga, pokazao je Portugalac u 45. minuti. Sijevnula je kontra Stare dame, Cancelo je ubacio s desne strane, a Ronaldo poletio zrakom i glavom pogodio za 0:1.

Puno bolje je Ajax igrao i iz fantastičnih akcija stvarao prilike, ali na odmor s prednošću odlaze Talijani rutinskom kontrom i golom Ronalda.

No, zato se otvorilo Ajaxu na početku drugog poluvremena. Tek što se krenulo s centra, Nizozemci dolaze do izjednačenja i to na kakav način. David Neres krade loptu na lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac i super preciznim udarcem matira Szczesnyja. Ovog puta ni sjajni poljski vratar nije mogao ništa.

Mislio je Allegri kako mu ovom susretu, kada je prisiljen igrati na kontre, Mandžukić nije potreban, te je umjesto njega u 60. minuti ubacio Douglasa Costu, ali ni to nije donijelo nikakvu promjenu već je Ajax nastavio s opsadom gola.

Za to vrijeme na Old Traffordu se ništa značajno nije dogodilo. Tek u 65. minuti viđena je prva prilika. Barcelona je mogla sve riješiti preko Suareza, ali Urugvajac iz pogađa samo vanjski dio mreže.

Tek se od 70. minute Juventus malo oslobodio pritiska Ajaxa koji je trajao od početka poluvremena. Do tog trenutka Ajax je u drugom poluvremenu imao 9 udaraca, a Juventus niti jedan što najbolje pokazuje kako je Juve opasno živio. Nakon nešto duže vremena, ponovno je zaprijetio Ajax. Ekkelenkamp se našao u sjajnoj prilici, ali i njegov udarac brani Szczesny.

I ponovno je mogao Juventus z ničega do vodstva. Douglas Costa se sjajno oslobodio čuvara u 86. minuti i odlično pucao, ali udarac Brazilca zaustavlja vratnica.

U 83. minuti McTominay se našao u sjajnoj prilici nakon proigravanja Martiala, ali loše je primio loptu i Barca je otklonila opasnost.

Do kraja nije bilo promjene rezultata ni u Manchesteru, ni u Amsterdamu te je završilo Man. Utd - Barcelona 0:1, Ajax - Juventus 1:1.

Kao što je rečeno Mandžukić je odigrao 60. minuta za Juventus, dok je Ivan Rakitić odradio svih 90 minuta za Barcelonu.