Još uvijek nije izboren Euro: Hrvatska odigrala neriješeno protiv čvrstog Walesa

Piše D  /  13.10.2019., 10:10h

Baš kao i protiv Mađarske prije tri dana, Hrvatska je odlično ušla u susret željna ranog vodstva. I do njega je došla u 9. minuti, a tome su pridonijele dvije velike nade hrvatskog nogometa Vlašić i Brekalo. Prvo je veznjak CSKA-a oduzeo loptu na sredini terena, a ona dolazi do ofenzivca Wolfsburga. Brekalo je sjajnim driblinzima došao se do kaznenog prostora, dodao do Petkovića, a ovaj samo ostavlja loptu Vlašiću koji milimetarski preciznim udarcem od vratnice trese mrežu Velšana za 0:1.

Gol pogledajte OVDJE!

Nedugo zatim u velikoj prilici se našao Perišić kada je izbjegao zaleđe i glavom pucao u sami kut, ali Hennessey vrhunskom paradom brani njegov udarac. Nije se dalo ofenzivcu Bayerna zatresti mrežu u ovim listopadskim kvalifikacijama.

Hrvatska je držala loptu većim dijelom prvog poluvremena i nakon onih uvodnih, više nismo vidjeli prave prilike sve do sudačke nadoknade. Davies je oduzeo loptu Kovačiću i dodao do Balea koji vara Lovrena i matira Livakovića za 1:1. Mogao je sudac Kuipers svirati i prekršaj nad veznjakom Chelseaja, ali se nažalost nije oglasio.

Da je dobio jak udarac, pokazalo se početkom drugog poluvremena kada je Kovačić ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Rakitić.

Velšanima je pripao taj rani dio drugog poluvremena. Krenuli su žestoko, ali hrvatska obrana nije popuštala. Ostavljalo je to prostora i na drugoj strani te je viđen visok ritam utakmice, no mreže su mirovale.

Takva igra i velika borba se zadržala do samog kraja susreta i na kraju je i završilo s 1:1. Koliko je ovo bio težak susret za Dalićeve izabranike najbolje pokazuje pet žutih kartona koje su zaradili. Zbog tih žutih kartona u posljednjoj odlučujućoj utakmici, Hrvatska će biti bez stoperskog para Vida - Lovren. Ovaj rezultat iz Cardiffa Hrvatskoj ne osigurava plasman na Euro, ali će joj u posljednjoj utakmici (16. studenog) kada dočekuje Slovačku biti dovoljan i remi.

25. travanj 2024 10:19