Još jedno razočarenje: Zrinjski bio bolji, ali Spartak znalački prošao dalje

Piše D  /  18.07.2018., 08:07h

Još jedna godina, još jedna Liga prvaka i još jednom ništa. Ove sezone imao je Zrinjski možda i najbolju priliku da konačno prođe to prvo pretkolo jer je bio nositelj, ali ponovno nije uspio. Nakon što su u prvoj utakmici u Trnavi poraženi s 1:0, u Mostaru su Plemići sa Spartakom odigrali

Bolje je Zrinjski ušao u utakmicu i odmah krenuo po taj rani pogodak. Nakon nekoliko poluprilika, u sjajnoj se našao Todorović u 13. minuti. Sjajno je krilni napadač u primanju prevario čuvara, ali s nekih šest metara iz kolosalne prilike pogađa gredu.

I već u sljedećem napadu hladan tuš za Mostarce. Spartak je poveo iz praktički ničega. Jakovljević je napravio prekršaj na nekih 35 metara, a iz tog prekida Godal koristi slabu reakciju Jakovljevića i iz teške pozicije pogađa za 0:1. Mogao je i vratar Brkić bolje intervenirati.

Pokušavao je Zrinjski u nastavku doći do pogotka, prepustili su im Slovaci loptu, ali uz Todorovića nitko u napadu Plemića nije bio raspoložen.

U drugom poluvremenu oslobodio se Zrinjski tog grča i odlučnije krenuo s napadima. Nije se više imalo što čekati, a bolja igra nagrađena je u 58. minuti kada najraspoloženiji Plemić, Ognjen Todorović fantastično pogađa s 20-ak metara za 1:1. Probudili su se tada i navijači te se očekivao još veći nalet Zrinjskog.

No, Spartak je umrtvio igru. Ponajprije zbog prekida, u sljedećih 10-ak minuta imali su čak šest kornera ili slobodnih udaraca iz kojih nisu uspjeli zaprijetiti Brkiću.

Slovaci su se nakon toga još više povukli i čekali priliku iz kontri. No, osim Todorovića nitko u napadu Zrinjskog nije ništa pokazao. Filipović, Bilbija i Aćimović imali su očajnu utakmicu. Kasnije su ušli Bencun i Jović, ali ni uz pomoć njih Mostarci nisu uspjeli probiti slovački bedem.

Ostalo je 1:1 i Spartak s ukupnih 2:1 prolazi u drugo pretkolo gdje će igrati protiv Legije iz Varšave. Ostaje žal jer se ne može reći kako je slovačka momčad kvalitetnija od mostarske, ali je definitivo iskusnija i taktički bolja.

Zrinjski svoju europsku avanturu nastavlja u Europa ligi gdje će igrati protiv malteške Vallete.

17. travanj 2024 11:23