Još jedna rutinska pobjeda Bayerna: Lazio nije dorastao Bavarcima

Piše D  /  17.03.2021., 11:03h

Izgledalo je kao da je Bayern u utakmicu ušao s pola gasa. Lazio je pokušavao napasti, ali obrana Bavaraca lako je rješavala sve probleme. Svaku nadu u čudo i preokret uništio je Vedat Muriqi u 33. minuti kada je u borbi za poziciju pri izvođenju udarca iz kuta srušio Leona Goretzku. Sudac Istvan Kovacs dosudio je jedanaesterac, na opće negodovanje gostiju.

Kontakt je nedvojbeno postojao, ali nisu se složili da je to bilo dovoljno za kazneni udarac. Lewandowski ne promašuje jedanaesterce pa je doveo Bayern u vodstvo 1:0.

Drugo poluvrijeme bilo je jako mirno. Igrači obje ekipe su bili svjesni da Bayern prolazi u četvrtfinale te su smanjili intenzitet igre. Najmotiviraniji bio je Lewandowski koji je nastavio prijetiti golu Pepea Reine, a najbliži pogotku bio je u 67. minuti kada je silovitim udarcem izvana pogodio vratnicu.

Tri minute poslije toga Poljak je izašao iz igre, a ušao je Choupo-Moting i već u 73. minuti na sjajnu asistenciju Alabe rutinirano pogodio za 2:0. Počasni pogodak za Lazio zabio je Marco Parolo glavom u 82. minuti nakon odličnog ubačaja Andreasa Pereire iz slobodnog udarca.

25. travanj 2024 10:42