Jazz izgubio unatoč sjajnom nastupu Bogdanovića

Piše D  /  13.04.2021., 09:04h

Bogdanović je na terenu proveo 35:36 minuta uz šut 4:9 za dva, 6:9 za tricu te 7:8 s linije slobodnih bacanja uz pet skokova i jednu asistenciju.

Jazz je sredinom posljednje dionice zaostajao i 13 razlike samo da bi se u posljednjoj minuti primaknuo na samo dva (119:121) no nisu uspjeli kompletirati povratak.

Najučinkovitiji kod domaćih bio je Donovan Mitchell s 42 koša, dok su Wizardse predvodili Bradley Beal s 34 poena i Russell Westbrook s 25 pogodaka te po 14 skokova i asistencija.

Utah je ovim porazom pao na omjer 40:14, dok je Washington na 12. mjestu Istoka s 20:33.

Poraz Utaha iskoristili su Phoenix Sunsi koji su im se sigurnom 126:120 pobjedom protiv ove sezone slabašnih Houston Rocketsa primaknuli na samo jednu i pol utakmicu zaostatka. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u novu je pobjedu svoje momčadi ugradio devet koševa (šut za dva 1:5, trica 2:3, slobodna bacanja 1:2) uz pet skokova i jednu osvojenu loptu za 17:51 minutu provedenu u igri.

Najbolji u redovima Phoenixa bili su Jae Crowder s 26 i Devin Booker s 24 koša, dok je Christian Wood bio najbolji kod Houstona s 25 ubačaja i 15 skokova.

Priliku u uvjerljivoj 120:97 pobjedi San Antonio Spursa na gostovanju kod Orlando Magica dobio je i Luka Šamanić koji je za 7:45 minuta provedenih u igri ubacio sedam koševa (šut za dva 2:3, trica 1:1, slobodna bacanja 0:1). DeMar DeRozan je s 19 ubačaja predvodio Spurse, dok je R.J. Hampton sa 16 poena bio najefikasniji kod Magica.

San Antonio je ovom pobjedom stigao do 50-postotnog učinka od 26:26 te je deveti na Zapadu, dok je Orlando sa 17:37 pretposljednji 14. na Istoku.

New York Knicksi kao domaćini su svladali prvake Los Angeles Lakerse, koji su i dalje bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, sa 111:96, a do te pobjede predvodio ih je bivši igrač Lakersa Julius Randle s 34 ubačaja i 10 skokova. Kod prvaka najefikasniji je bio Dennis Schroeder s 21 pogotkom.

Knicksi su sada osmi na Istoku s 28:27, dok su Lakersi peti na Zapadu s 33:21.

Philadelphia 76-ersi vratili su se na vrh Istoka 113:95 pobjedom na gostovanju kod Dallas Mavericksa. Odličan je kod Sixersa bio Joel Embiid s 36 koševa, dok Mavsima nije bilo dovoljno 32 ubačaja Luke Dončića.

Philadelphia je sada na omjeru 37:17, pobjedu manje i utakmicu manje imaju drugi Brooklyn Netsi, koji su odgodili svoj susret u Minnesoti protiv Timberwolvesa zbog nereda  u Minneapolisu, dok je Dallas sedmi na Zapadu s 29:24.

Sjajnu večer imao je Stephen Curry koji je u 116:107 pobjedi Golden State Warriorsa protiv Denver Nuggetsa postigao čak 53 koša i usput postao najbolji strijelac Warriorsa u povijesti pretekavši Wilta Chamberlaina. Nuggetsima nije pomoglo 27 pogodaka Nikole Jokića.

Golden State je sada na omjeru 26:28 te drži deseto mjesto Zapada, dok je Denver s 34:20 četvrti na Zapadu, prenosi Hina.

14. travanj 2024 17:46