Japan šokirao Kolumbiju: Sanchez umislio da je Ospina i ostavio Južnoamerikance na cjedilu

Piše D  /  19.06.2018., 04:06h

Novo iznenađenje na Svjetskom prvenstvu viđeno je u prvoj utakmici grupe H. Japan je pobijedio favoriziranu Kolumbiju s 2:1, ali je imao veliku prednost jer je od 3. minute igrao s igračem više.

U toj kobnoj po Kolumbijce 3. minuti, Osaka je pobjegao obrani, ali mu Ospina brani udarac. Iz odbijanca opet pucaju Japanci, a Carlos Sanchez rukama, baš u maniru Ospine brani drugi pokušaj. No, na njegovu žalost on je vezni igrač, a ne vratar. Izravan crveni karton dao je Skomina nogometašu Espanyola i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Kagawa.

Nadamo se kako se situacija u Kolumbiji promijenila od 1994. i kako Sanchez neće navući bijes navijača. Prije 24 godine autogol na Mundijalu u Americi je Andresa Escobara koštao života nakon povratka u domovinu.

Iako su igrali s igračem manje, Kolumbijci su bili ti koji su više prijetili i bili puno bolja momčad na terenu.

Nagrada za bolju igru došla je u 39. minuti kada Quintero majstorski ispod živog zida pogađa za 1:1. Uzalud se bunio japanski vratar Kawashima jer je lopta zaista prešla gol liniju, što je potvrdila i tehnologija.

U drugom poluvremenu Kolumbijci su se, očekivano, sve više umarali, a Japan je preuzeo inicijativu. Momčad iz ‘zemlje izlazećeg sunca‘ dobro je gradila napade, ali oni su se zbog manjka kreativnosti razbijali pred kolumbijskim šesnaestercem.

No, kada već ne može iz igre, može iz prekida. Honda je ubacio iz kornera u 73. minuti, a Osaka glavom donosi novo vodstvo Japancima - 2:1.

Uspjeli su se bivši izabranici Vahida Halilhodžića obraniti do kraja susreta i sačuvati tih 2:1 koji im donose ogromna tri boda i veliku nadu kako mogu proći grupu.

Prvi krug skupine H danas će kompletirati Poljska i Senegal.