Izviđač pokazao snažan otpor slovačkom Tatranu

Piše D  /  17.10.2018., 09:10h

Prvak BiH u rukometu Izviđač CO ugostio je u Ljubuškom slovački Tatran iz Preshova u 6. kolo SEHA liga.

Tri kola je čekala hercegovačka publika da Izviđač zaigra na svom parketu i dočekala je pravu rukometnu poslasticu. Nažalost Izviđač je poražen od Tatrana rezultatom 22:26, ali ono što može veseliti domaćeg trenera Bjeliša, ali i domaće navijače je borbena igra Ljubušaka koji nisu olako prepustili bodove.

Gosti su od početka bili u prednosti, ali Izviđač nije dozvoljavao da se Tatran odlijepi. Golom Pavlaka u 8. minuti domaćini dolaze do izjednačenja (4:4) na oduševljenje publike, a kada je Kaluđerević nakon kontre pogodio za prvu prednost Izviđača (7:6) nastala je prava ludnica.

No, do kraja poluvremena Tatran, kojeg vodi proslavljeni hrvatski rukometaš Slavko Goluža, ubacuje u brzinu više i na odmor odlazi s tri pogotka prednosti 9:12.

Domaćini se nisu predavali. Pokazali su veliku želju i borbenost i u 38. minuti golom Primorca dolaze do izjednačenja (15:15). Gosti su se ponovno odlijepili na dva gola prednosti, ali u 44. minuti Čutura zabija za novo izjednačenje (17:17). No, domaćini ipak nisu mogli do preokreta. Snažnija slovačka momčad je pokazala kvalitetu u završnici, a kakav takav priključak domaćinima je donosio Delić svojim golovima.

Na kraju je završilo 22:26 za Tatran koji je i slovio za velikog favorita u ovom susretu, ali su Ljubušaci skupo prodali svoju kožu i do samog kraja tjerali Slovake da igraju punom snagom.

Tatran su do pobjede predvodili Stranovsky s 8 i Butorac s 4 pogotka. Najefikasniji kod Izviđača bili su Čutura, Delić i Kaluđerević s po 4 pogotka.

Ovo je bio peti poraz Izviđača u ovoj sezoni (imaju jedan remi), a Tatran dolazi do četvrte pobjede (2 poraza) i trećeg mjesta na ljestvici. Vodeće momčadi su Vardar i Zagreb, a vrijedi spomenuti kako je prvak Hrvatske došao do istog broja bodova s Makedoncima pobijedivši ih danas.

U sljedećoj utakmici Izviđač putuje u Rumunjsku kod Steaue iz Bukurešta.

19. travanj 2024 22:49