Ivan Leko ne prestaje oduševljavati s Club Bruggeom: U kneževini su potopili Monaco

Piše Toni Raspudić  /  06.11.2018., 08:11h

Prije dvije sezone senzacionalno su osvojili francusku ligu ispred superbogatog PSG-a, oduševljavali su i u Europi, a njegovi igrači bili su veoma tražena roba. No, ove sezone u Monacu sve to djeluje kao daleka prošlost. Klub iz kneževine suočava se s velikom krizom, a ni dolazak Thierry Henryja na klupu nije promijenio stvari na bolje.

Monaco 14 susreta zaredom u svim natjecanjima ne zna za pobjedu, trenutno su predzadnji u ligi sa samo sedam bodova, a navijači su se nadali kako barem u Ligi prvaka mogu ostvariti pozitivan rezultat.

U 4. kolu skupine A na Stadion Louis ll došao je aktualni prvak Belgije Club Brugge predvođen hrvatskim trenerom Ivanom Lekom i priredio Monacu pravu katastrofu. Club Brugge je slavio s visokih 0:4 i zadao još jedan težak udarac francuskom klubu.

Belgijanci su poveli u 12. minuti. Rits je ubacio s desne strane, a lopta dolazi do zaboravljenog Vanakena koji nema težak posao zatresti praznu mrežu. Pet minuta kasnije već je bilo 0:2. Barreca je rukom izblokirao jedan udarac, a sudac bez previše razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Vanaken, njegov drugi pogodak večeras.

U 24. minuti viđen je i najljepši potez utakmice, a za njega se pobrinuo Wesley. 21-godišnji brazilski napadač sjajno se oslobodio čuvara i s 18 metara preciznim udarcem matirao Benaglija za 0:3. Osjetio se itekako izostanak ozlijeđenog Danijela Subašića na golu domaćina.

Dugo je na semaforu stajalo 0:3 i činilo se kako će to biti i krajnji ishod, no tako nije mislio Rudd Vormer koji u 85. minuti koristi još jednu grešku obrane domaćina i postavlja konačnih 0:4. Matej Mitrović i Karlo Letica ostali su na klupi s Lekom cijelu utakmicu.

Ovom pobjedom Club Brugge je preskočio Monaco na tablici i drži treće mjesto koje vodi u Europsku ligu.

24. travanj 2024 20:21