Ivan Kvesić u finalu Šangaja, olimpijska viza sve bliže

Piše D  /  08.06.2019., 07:06h

Ivan Kvesić izborio je finale u poluteškoj kategoriji na turniru Svjetske karate lige u Šangaju. Aktualni svjetski prvak i osvajač dviju medalja s EP-a u kategoriji do 84 kg na taj način još se više približio nastupu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Kvesić je u Šangaju bio slobodan u 1. kolu. Nakon toga pobijedio je Tajvanca Wu Chun-Weija 4-3, Egipćanina Mohameda Ramadana 3-2 i Iranca Mahdija Khodabakhshija 3-1, a u polufinalu hrvatski je reprezentativac bio uspješniji i od još jednog iranskog natjecatelja Zabiollaha Poorshaba sa 6-3.

Za najsjajnije odličje u nedjeljnom finalu Ivan Kvesić borit će se s Turčinom Ugurom Aktasem, piše HRT.

Anđelo Kvesić u kategoriji +84 kg natjecanje je završio u četvrtfinalu. Sudačkim preglasavanjem eliminirao ga je Nijemac Jonathan Horne nakon što u borbi nije bilo bodova.

Na isti takav način Anđelo je u 1. kolu eliminirao Francuza Dnylsona te na “senshu” odnosno prvi osvojeni bod i Talijana Marina Simonea. Taj je susret završio rezultatom 4-4.

Na turniru Svjetske lige u Šangaju što završava sutra sudjeluje ukupno 543 seniora iz 76 zemalja.

19. travanj 2024 00:34