Italija preokretom srušila BiH: Zmajevi s novim porazom u teškoj situaciji

Piše D  /  11.06.2019., 11:06h

U 3. Kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo Italija je slavila s 2:1 protiv BiH. Izabranici Roberta Prosinečkog vodili su na poluvremenu, ali su u drugom dijelu fizički pali i primili dva gola.

Fenomenalno poluvrijeme odigrali su Džeko i društvo u Torinu nošeni podrškom skoro 10 tisuća sunarodnjaka. BiH je povela jednom od najljepših akcija u povijesti reprezentacije. Nakon Pjanićeve varke tijelom na sredini terena i guranja lopte u kontranapad Bešić je na rubu kaznenog prostora petom proigrao Višću, koji je ubacio u peterac, gdje se najbolje snašao Džeko i matirao Sirigua.

Na startu drugog dijela Gojak je mogao potopiti Talijane, ali je poslije ubačaja loše glavom zahvatio loptu. Već u sljedećem napadu uslijedila je kazna. Talijani su izborili korner i odigrali akciju za Insignea, a omaleni ofenzivac Napolija iz voleja je zabio prekrasan gol.

Mogla je BiH dvaput preko Višća ponovno do vodstva, a na drugoj strani blistao je bosanskohercegovački vratar Šehić, koji je zaustavljao sve pokušaje Talijana (ukupno 17 udaraca i osam u okvir) sve do 86. minute kada je njegova obrana zaboravila na Verrattija koji je rutinski pogodio suprotni kut.

BiH je na četvrtom mjestu skupine s četiri boda, koliko ima i Grčka koja je doživjela šokantan domaći poraz od Armenije (2:3). Talijani su s maksimalnih 12 bodova gotovo sigurni na Euru, a drugo mjesto u skupini iznenađujuće drže Finci s devet bodova.